Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Kriminalisté NCOZ nalezli zakopanou mrtvolu

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) od listopadu 2016 velmi úzce spolupracovali s kolegy z Národnej kriminálnej agentury (NAKA) Policajného zboru Slovenskej republiky na případu vraždy člena slovenské organizované skupiny, která měla ochodovat s omamnými a psychotropními látkami. 

Osobu měli zavraždit dva bratři (dvojčata), kteří podle závěrů kriminalistů NAKA působili ve vedení této organizované skupiny. Muže měli několika ranami zastřelit a převézt do České republiky. V nepřístupném lesním terénu na Valašsku, v blízkosti společné státní hranice, měli vykopat více než jeden metr hlubokou jámu, do které tělo ukryli, částečně zabetonovali, zahrnuli zeminou a zamaskovali.
   
Společnou prací slovenských a českých policistů se podařilo ustanovit oblast, kde mělo být tělo zakopáno. Kriminalisté NCOZ následně provedli v lesích na Valašsku několik pátracích akcí. V červnu 2017 nalezli na stráni lesní mýtiny místo, které označil pes speciálně vycvičený na vyhledávání mrtvol. Došlo k vyzvednutí těla a následnou pitvou bylo potvrzeno, že k usmrcení muže došlo několika výstřely.
   
Oba bratři jsou ve Slovenské republice stíháni pro trestný čin úkladné vraždy, za který jim hrozí až doživotní trest odnětí svobody.


plk. Mgr. Jaroslav Ibehej
NCOZ SKPV
3. listopadu 2017

vytisknout  e-mailem