Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Další policisté odjeli do Makedonie a Srbska

V rámci bilaterální spolupráce budou působit v oblasti měst Gevgelija a Negotin. 

Dnes v dopoledních hodinách se na půdě Policejní akademie ČR konal slavnostní ceremoniál k odjezdu čtrnáctého kontingentu do Makedonie a šestého do Srbska. Ceremoniál se uskutečnil za přítomnosti náměstka policejního prezidenta pro ekonomiku brig. gen. Petra Petříka, zástupkyně velvyslance Srbska Mileny Mitić a zástupkyně velvyslance republiky Makedonie Elionory Stankovikj.

Do Makedonie odjelo celkem 40 policistů, z toho 29 poprvé a jeden psovod se služebním psem. Do Srbska odjelo 15 policistů, z toho 9 poprvé.

Policisté budou provádět především preventivní činnost, která spočívá v kontrolách osob, vozidel a dohledu nad veřejným pořádkem. K výkonu služby budou využívat terénní vozidla a ruční a vozidlové termovize.

Oba kontingenty se vrátí do České republiky dne 19. prosince 2017.

Zajímavost třináctého kontingentu v Makedonii, který se dnes vrátil:

Dne 21. října ve večerních hodinách kontrolovaly dvě hlídky v Makedonii nákladní vozidlo s bulharskou registrační značkou, viz přiložené fotografie. Při důkladné kontrole nákladního prostoru byla objevena falešná stěna, ve které se ukrývalo 13 osob z Iráku, které chtěly nelegálně překročit státní hranice a dostat se do západní Evropy.

Tento zásah je velice pozitivně hodnocen i na nejvyšší státní úrovni Makedonie.


31. října 2017
kpt. Ivana Nguyenová
tisková mluvčí Policejního prezidia ČR

vytisknout  e-mailem