Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Ztraceného běžkaře nalezli policisté

CHOMUTOVSKO- Vyčerpaného a promrzlého ho dostali do bezpečí; Okradl souseda ; Kradl pod vlivem drog. 

Během jednoho velmi mrazivého únorového večera přijali policisté oznámení z tísňové linky od běžkaře, který při běžkaření v Krušných horách nedaleko obce Celná ztratil orientaci a nedokázal se už sám vrátit do bezpečí. Vejprtští policisté se tedy vydali dotyčného hledat. I díky lokalizaci mobilního telefonu a následné telefonické komunikaci s pohřešovaným se jim po propátrání oblasti po více než třech hodinách podařilo vymrzlého a vyčerpaného muže najít. Běžkaři, který byl na pokraji sil, pomohli policisté překonat přibližně tří kilometry dlouhý úsek cesty vedoucí zasněženým terénem a dokonce i potokem až ke služebnímu vozidlu. Tím ho pak přepravili do obydlí jeho známých. Osmačtyřicetiletý muž byl naštěstí kromě vyčerpání v pořádku a nebylo nutné ani lékařské ošetření.

 

Okradl souseda

Třicetiletého muže z Kadaně obvinila policejní vyšetřovatelka z trestného činu krádeže. Ke skutku mělo dojít v panelovém domě v ulici Chomutovská v Kadani. Dotyčný podle zjištění policistů zřejmě využil toho, že u jednoho z bytů byly poškozené vstupní dveře. Do obydlí se tedy měl dostat bez použití jakéhokoli násilí a odcizit v něm pytel cementu, židli, počítačový stůl, nádobí a pokojové dveře. Odcizené věci si měl odnést k sobě do bytu. Neměl to daleko, bydlel totiž ve stejném domě. Většinu věcí pak měl prodat. Jelikož se krádeže měl dopustit ještě před podzimním vyhlášením nouzového stavu, hrozí mu v případě uznání viny s ohledem na předchozí odsouzení za obdobné jednání maximálně tříletý trest odnětí svobody.

 

Kradl pod vlivem drog

Pravděpodobně pod vlivem drog se během jednoho únorového večera vydal do prodejny supermarketu v Jirkově 30letý muž. Na prodejní ploše si vzal láhev vodky a prošel s ní prostorem pokladen, aniž by zaplatil. Všiml si ho však pracovník ostrahy prodejny, kterému se doznal a alkohol musel vrátit. Přivolaní policisté zjistili, že dotyčný Jirkovan byl za majetkovou trestnou činnost v nedávné minulosti soudem potrestán, a to dokonce k nepodmíněným trestem. Z vězení byl propuštěn teprve v listopadu loňského roku.

Po zadržení policisté provedli u podezřelého orientační test na přítomnost drog, který byl pozitivní. Následující den vyšetřovatel muže obvinil z trestného činu krádeže, za jehož spáchání v době trvajícího nouzového stavu mu hrozí až osmiletý trest.

 

Chcete se i Vy podílet na objasňování protiprávních jednání a pomáhat lidem v tísni? Přidejte se k nám! Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje přijímá do služebního poměru nové uchazeče. Máme především zájem o ty, kteří žijí v Ústeckém kraji, a kteří vnímají práci policisty jako své celoživotní poslání. Další informace k přijetí do služebního poměru zde.

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Chomutov 22. února 2021

vytisknout  e-mailem