Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Zloděj se vloupal do rodinného domu

PLZEŇ – Dům poškodil, prohledal a ukradl z něj šperky a peníze. Škoda byla vyčíslena na téměř půl milionu korun. Byl zadržen, obviněn z několika trestných činů a vzat do vazby. 

     Plzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání devětatřicetiletého muže, kterého obvinili z trestných činů porušování domovní svobody, poškození cizí věci a krádež. Muž dne 22. ledna 2023 okolo jedenácté hodiny dopoledne v Plzni v ulici K Stráži přelezl oplocení pozemku, prošel zahradou k rodinnému domu, kde páčil plastové vstupní dveře, několik oken a až dalšími dveřmi, které vypáčil, se dostal dovnitř. Při pokusu o vniknutí do objektu navíc poškodil fasádu. Dům poté prohledal a odcizil šperky a finanční hotovost, nezjištěné množství sběratelských poštovních známek, přesýpací hodiny, stříbrné lžičky a lžíce, hodinky, růženec a ovladač k DVD přehrávači. Navíc v domě poškodil vinylovou podlahu a koberce. Škoda na poškozených dveřích, oknech, fasádě a podlahách byla vyčíslena na 415 tisíc korun, škoda na odcizených věcech a finanční hotovosti byla vyčíslena na 14 tisíc korun. Bezprostředně po spáchání činu byl zloděj zadržen a umístěn do policejní cely.    
     Případ si převzali kriminalisté. Ti zjistili, že se uvedeného jednání dopustil přesto, že byl trestním příkazem Okresního soudu Plzeň – město uznán vinným mimo jiné pro trestný čin krádež k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání 12 měsíců, který vykonal v říjnu 2022, a rozsudkem Okresního soudu Plzeň – sever ve spojení s usnesením Krajského soudu v Plzni odsouzen pro krádež k nepodmíněnému trestu v délce 14 měsíců, který vykonal v říjnu 2021. Kriminalisté se spisovým materiálem státnímu zástupci podali podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soudce návrh státního zástupce akceptoval, a tak je obviněný stíhaný vazebně.

por. Mgr. Dagmar Brožová
25. ledna 2023

vytisknout  e-mailem