Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Zadržen podezřelý muž

V Horažďovicích okrádal ženy 

    Policisté z obvodního oddělení Horažďovice v úterý 14. února 2012 po jedenácté hodině v prostoru nádraží kontrolovali podezřelého muže, který odpovídal popisu poškozených žen, které byly okradeny v Horažďovicích v době od měsíce listopadu loňského roku do měsíce ledna letošního roku. Muž ve věku 22 let z Písku byl předveden na obvodní oddělení k podání vysvětlení. Policie případ šetří ve zkráceném přípravném řízení a muž převzal sdělení podezření z přečinu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.               
     Dne 14. listopadu 2011 v Horažďovicích v 16.30 hodin šla žena s dětským kočárkem po ulici Palackého a pachatel z odkládacího prostoru kočárku odcizil igelitovou tašku, ve které měla poškozená dva svazky klíčů a finanční hotovost 15 Kč.
    O měsíc později dne 13. prosince 2011 na stejné ulici před domem v 11.50 hodin ženě z nákupní tašky vzal peněženku s finanční hotovostí, občanským průkazem a platební kartou peněžního ústavu. Stejný skutek provedl dne 2. ledna 2012 v ulici Peškova, kde vzal peněženku s 1 500 Kč.
    Dne 3. ledna 2012 v mateřské škole v místnosti vzal mobilní telefon. Na ulici Blatenské v objektu zdravotnického střediska dne 5. ledna 2012 před patnáctou hodinou okradl další ženu, které vzal nákupní tašku i s peněženkou a finanční hotovostí 1 030 Kč, svazkem klíčů a s jednou chlebovou vekou.
     Šetřením policisté zjistili, že muž byl v posledních třech letech za majetkovou trestnou činnost odsouzen podle rozsudků Okresního soudu v Písku v měsíci březnu 2010 a Okresního soudu v Táboře v měsíci květnu 2011. Celková škoda činí 5 243 Kč.
 

nprap. Ladmanová Dana

15.2.2012

vytisknout  e-mailem