Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Výbuch v Plzni

PLZEŇ - Dnes ráno v činžovním domě na Jateční ulici vybuchl plyn.  

Dnes ráno kolem páté hodiny došlo na Jateční ulici v činžovním domě k úniku a následnému výbuchu plynu. Při výbuchu byl lehce zraněn zasahující policista, hasič, pracovník plynáren a k těžce zraněn muž, s největší pravděpodobností 58letý nájemník, který byl transportován na popáleninové centrum do Prahy. Vzhledem k závažnosti zranění muže nelze zatím provést jeho výslech a také není definitivně ztotožněn.
Celkem bylo z domu evakuováno více jak 30 lidí a pro neprůjezdnost Jateční ulice byla odkláněna doprava. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.
Přivolaný statik rozhodl, že dům je až na tři byty obyvatelný. Situaci nájemníků, kteří se nebudou moci vrátit do svých domovů, bude řešit příslušná samospráva. V současné době je Jateční ulice plně průjezdná, doprava byla obnovena v 11.40 hodin.
Na základě dosud zjištěných informací měl  58letý nájemník, v jehož bytě došlo k výbuchu, minulý týden oznámit na linku 158 svůj úmysl spáchat sebevraždu z důvodu tíživé životní situace. Tehdy požadoval, aby se k němu domů dostavila hlídka policie. Přivolaní policisté nalezli oznamovatele pod vlivem alkoholu a vzhledem k jeho aktuálnímu zdravotnímu a psychickému stavu přivolali rychlou záchrannou službu, která jej za asistence policistů převezla na psychiatrické oddělení fakultní nemocnice. Službu konající lékař zhodnotil jeho psychický zdravotní stav a rozhodl o převozu na protialkoholní záchytnou stanici.
Případem podezření z trestného činu obecného ohrožení se nadále zabývají krajští policisté služby kriminální policie a vyšetřování a prověřují i skutečnost, zda se jedná o souvislost mezi oznámením z minulého týdne a dnešním výbuchem.         

mjr. Mgr. Martina Kohoutová
14. října 2014

 

vytisknout  e-mailem