Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Preventivní akce Zebra se za Tebe nerozhlédne

KLATOVY - U přechodů pro chodce policisté dohlíželi na bezpečné přecházení dětí. 

     Dopravně preventivní akce s názvem „Zebra se za Tebe nerozhlédne“, se zaměřením na prevenci přecházení vozovky, se uskutečnila i v Klatovech ve středu 4. září 2013 v době od 7.00 do 8.00 hodin. Hlavním cílem této akce je působit preventivně na účastníky silničního provozu. Při dohledu policisté vysvětlovali chodcům zásady pro správné a bezpečné přecházení vozovky a tak předcházet úrazům a úmrtím osob na komunikacích.                           

     Při této akci policisté působí zejména na žáky základních škol, protože děti tvoří nejohroženější skupinu na komunikacích. Pod dohledem policistů i strážníků děti přecházely po několika přechodech pro chodce na ulici Plánické. Preventivní dohled policistů i strážníků v blízkosti škol probíhá každý den od počátku školního roku, vždy v ranních a odpoledních hodinách. Děti u přechodů pro chodce převzaly propagační kartičky “Zebra se za Tebe nerozhlédne“, rady pro chodce a reflexní pásky. 

 
Co můžete udělat pro bezpečný pohyb dětí v dopravě?
       Jako rodiče můžete pro bezpečnost a zdraví dětí v dopravním prostředí udělat mnoho – nespoléhejte v žádném případě na školy či jiná vzdělávací zařízení, že dokáží naučit dítě bezpečně se pohybovat v dopravě. Děti se mohou naučit pouze základy správného chování, ostatní záleží na Vás – rodičích.

 

 

 

Co může udělat řidič, aby nedošlo ke srážce dítěte?   

Pokud se v blízkosti komunikace nachází dítě bez dozoru dospělé osoby - doporučujeme v maximální míře předvídat, zpomalit nebo i zastavit vozidlo. Přëd několika dny začala školní docházka a děti jsou po prázdninách roztěkané a nesoustředěné. Děti se ve volném čase pohybují na komunikacích samostatně ve městech i na vesnicích a mnohdy nedávají pozor, co se v jejich okolí děje. Řidiči - buďte opatrní! 

 

 

nprap. Ladmanová Dana

5.9.2013

vytisknout  e-mailem