Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Váš syn leží po nehodě v nemocnici …

HRADECKO - Díky ostražité pracovnici pošty o své úspory nepřišla. 

„Váš syn je hospitalizovaný v nemocnici z důvodu těžké autonehody. Při nehodě došlo ze strany Vašeho syna k poškození vozidla se švédskou registrační značkou a tato škoda je potřeba uhradit. Peníze zašlete přes pobočku pošty, nikomu o tom neříkejte a jednejte rychle“

S touto již dobře známou legendou se snažil od jednaosmdesátileté ženy získat peníze dosud neznámý pachatel. Ženě následně předal k telefonu „zraněného syna“, který do telefonu plakal a žádal matku o pomoc.  

Žena ve snaze pomoci svému synovi, vyrazila s domluveným obnosem ve výši 70 tisíc korun na poštu, kde chtěla podle instrukcí zaslat částku. O celé transakci informovala obsluhu přepážky, která ženu ihned zarazila. Sdělila jí, že se domnívá, že se jedná o podvod a ať raději peníze neposílá. Ostražitá pracovnice pošty následně celou věc oznámila Policii ČR, která sama seniorku zkontaktovala pro vytěžení informací.

Děkujeme tímto pracovníkům pošty i bankovních společností, kteří se stávají pomyslnou prodlouženou rukou policie, šíří prevenci a často sami svým aktivním přístupem protiprávnímu jednání zabrání.  

Tyto případy nejsou ojedinělé, informovali jsme vás o nich zde.

por. Ing. Eliška Majerová
14.1.2022, 13:45

vytisknout  e-mailem