Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Krádeže na Domažlicku

Po pachatelích policisté pátrají 

V době od 25. do 27. srpna 2010 neznámý pachatel v areálu zemědělského družstva na Kdyňsku nezjištěným předmětem odstranil kryt stojanu na čerpání PHM a poté prostřednictvím tohoto stojanu nezjištěným způsobem odčerpal 2 387 l motorové nafty, kterou odcizil. Dále nezjištěným předmětem vypáčil vrata skladu olejů,  ze kterého však nic neodcizil. Poškozená společnost vyčíslila škodu téměř na 67 000 korun.  Případem se zabývají a po pachateli krádeže pátrají policisté OOP Kdyně.

V době od 1. do 27. srpna 2010 vnikl neznámý pachatel za použití násilí do zahradního domku za obcí  Bělá nad Radbuzou. Následně z místnosti kuchyně odcizil kuchyňský sporák na tuhá paliva a z kuchyňské linky odcizil nezjištěné  množství kuchyňského nádobí. Z pokoje za kuchyní pak pachatel odcizil celodřevěný konferenční stolek. Dále pak v obou místnostech strhal ze stěn a stropu plastové lišty ve kterých byly uloženy kabely rozvodu elektrického proudu. Dále vyšel po schodišti do půdních prostor, kde byl uložen různý stavební materiál a dřevěná prkna. Z plechové skříňky proti schodišti, která nebyla zajištěna proti otevření bez použití násilí odcizil blíže nezjištěné množství ručního nářadí (kladiva, šroubováky, štípací a kombinované kleště a ruční pilky).  Svým jednáním způsobil poškozené škodu 4 000 korun na odcizených věcech a 5 500 korun  na poškozených věcech.  Případem se zabývají a po pachateli krádeže pátrají policisté OOP Poběžovice.

 Domažličtí policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání přečinu krádež. Toho se měl dne 28. srpna 2010 v době od 09:05 do 11:35 hodin dopustit neznámý pachatel tím, že za použití násilí vnikl do osobního motorového vozidla Opel Omega, zaparkovaného na začátku lesního porostu nad Domažlicemi,  směr Horšovský Týn.  Z kufru vozidla odcizil hydraulický zvedák a z prostoru za předními sedadly odcizil dětské kolo zn. First Bike.  Jeho jednáním vznikla poškozenému škoda 6 500 korun.

Objekt bývalé hájovny na Kdyňsku „navštívil“ v době od 27. do 28. srpna 2010 neznámý pachatel.  Za použití násilí zde vnikl do bývalého skladu PHM, odkud  odcizil benzínovou motorovou sekačku a  z vedlejšího objektu skladu odcizil starý nepoužívaný kotel na tuhá paliva. Dále, rovněž za použití násilí, vnikl do  stodoly,  kde z traktoru zn. RS vymontoval a odcizil  autobaterii , dále zde odcizil přívěsný vozík se sekačkou. Stodolu prohledal a vynesl z ní a na dvoře zanechal větší starý elektromotor ze senometu. Dále pachatel vnikl do přízemí bývalé hájovny,  odkud odcizil 20 kg cukru pro včely, sadu montážních plochých klíčů a 2  francouzské klíče.  Se sekačkou s připojeným  přívěsným vozíkem  pachatel odjel  směrem  na  obec Podzámčí, kde před touto obcí v lese u cesty  sekačku s vozíkem zanechal. Policisté ji pak nalezli v rámci prováděného šetření.  Policisté  OOP Kdyně ve věci krádeže zahájili úkony trestního řízení a po neznámém pachateli intenzivně pátrají.

V době od 24. do 27. srpna 2010 vnikl neznámý pachatel za použití násilí do kočárkárny domu v Michlově ulici v Domažlicích, odkud odcizil horské jízdní kolo Terra Fox s příslušenstvím. Poškozeným vznikla jeho jednáním škoda 7 800 korun. Policisté z místního obvodního oddělení ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádež a porušování domovní svobody, po neznámém pachateli intenzivně pátrají. 

V neděli 29. srpna 2010 v době od 15:00 do 20:00 hodin vnikl neznámý pachatel nezajištěnými dveřmi do budovy Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje v Domažlicích, odkud z volně přístupné šatny odcizil pánské horské jízdní kolo značky Scott.  Poškozenému tím způsobil škodu 25 000 korun. Případem se zabývají a po pachateli i odcizeném jízdním kole intenzivně pátrají policisté OOP Domažlice.

nprap. Vladislava Čejková

 

 

 

vytisknout  e-mailem