Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Krádež železa

Nedaleko místa činu byli zadrženi tři podezřelí 

O podezřelém chování tří mužů v zemědělském objektu v katastru obce Kladruby na Radnicku se policisté dozvěděli v pondělí 24.1.2011 odpoledne díky tísňové lince 158. Integrovaným krajským operačním střediskem byla na inkriminované místo ihned vyslána hlídka radnických policistů. Dle oznámení stálo u objektu i podezřelé vozidlo značky PEUGEOT 405. Policisté se na místě spojili  s oznamovatelem události a zjistili základní informace o pohybu podezřelých. Při širší obhlídce místa pak tyto zadrželi nedaleko zaparkovaného vozu.
V rámci provedeného šetření vyšlo najevo, že se tito muži z Plzně severu ve věku 20, 29 a 30 let měli na "nezákonné akci" společně domluvit.  S úmyslem odcizit železo a následně toto zpeněžit pak vnikli do areálu objektu a zde si ve skladu, který nejprve prohledali, připravili funkční náhradní díly na nákladní automobily značek LIAZ a ŠKODA. Odnést do vozu připravené věci však už nestihli, jelikož byli vyrušeni.  Místo železa si tak z Radnicka odnesli záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu krádeže a příště pojedou k soudu, kde se bude rozhodovat o jejich vině a trestu.
Kontrolou vozidla pak policisté zjistili, že se jeden muž  z trojlístku podezřelých navíc dopustil i přestupků proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích, když  užil vozidlo, které nesplňovalo technické podmínky provozu vozidla na komunikaci (neměl platnou STK) a neměl povinnou výbavu. Na místě bylo toto protiprávní jednání vyřízeno uložením blokové pokuty.
 

nprap. Jana Tomková
25.1.2011

 

vytisknout  e-mailem