Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Dopravně bezpečnostní akce

Ve středu 8. října 2008 se policisté Plzeňského a Karlovarského kraje zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce 

Výsledky dopravně bezpečnostní akce
 
         V rámci preventivních opatření ke  zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu ve snaze snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti, zejména v důsledku nevyhovujícího technického stavu vozidel, přetrvávající nekázně řidičů na silnicích a v souladu s plánem mezinárodní organizace TISPOL, vyhlásil policejní prezident na 8. října 2008 dopravně bezpečnostní akci.         
         V rámci Plzeňského a Karlovarského kraje akce proběhla v době od 9.00 do 12.00 hodin a v době od 13.00 do 16.00 hodin. Policejní hlídky se zaměřily zejména na důkladnou kontrolu technického stavu užitkových vozidel, na dodržování povinností pro silniční nákladní dopravu spojenou s přepravou nebezpečných věcí a samozřejmě se kontrola  zaměřila i na dodržování dob řízení, přestávek a dob odpočinků. Do akce bylo nasazeno 60 dopravních policistů, kteří zkontrolovali celkem 676 osobních a nákladních vozidel. Zjistili celkem 171 přestupků a řidičům uložili blokové pokuty v celkové výši 91 800 Kč. Devatenáct přestupků bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu. Šedesát přestupků se týkalo nevyhovujícího technického stavu vozidla, v jednadvaceti případech nebyly použity bezpečnostní pásy, sedmnáct řidičů porušilo stanovenou rychlost, devět přestupků se týkalo porušení Evropské dohody o vozidlech v mezinárodní silniční dopravě, u osmi nákladních vozidel bylo zjištěno překročení hmotnosti vozidla, v sedmi případech neměli řidiči označená nákladní vozidla nebo neměli koncesní listinu na nákladní dopravu, pět řidičů nedodrželo bezpečnostní přestávky a doby jízdy, tři vozidla nebyla označena na dálnici dálničním kupónem, jeden přestupek se týkal nepoužití zádržného systému a jeden přestupek byl řešen s chodcem.  
por. Bc. Jolana Číhová

vytisknout  e-mailem