Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Spěchej pomalu!

RYCHNOVSKO - Závodníky zastavila česko-polská hlídka i strom. 

Jezdit rychle se většinou nevyplácí. Přesvědčil se o tom mladík za volantem renaultu i další řidiči, které přibrzdila česko-polská hlídka.

Devatenáctiletý řidič osobního auta zn. Renault Megane, jedoucí včera v 19:30 po silnici č.I/14 od Lupenice směrem na Rychnov nad Kněžnou s největší pravděpodobností nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu komunikace. V táhlé pravotočivé zatáčce na mokré silnici dostal smyk, který nezvládl a s autem vyletěl do pravého silničního příkopu. Zadní částí auta narazil do stromu a poté se s vozem převrátil na střechu. Mladíka záchranáři převezli do nemocnice. Přítomnnost alkoholu u něj policisté na místě provedenou dechovou zkouškou vyloučili. Po provedené prohlídce osobního auta mu zadrželi osvědčení o registraci vozidla pro závady. Škoda této havárie je vyčíslena na 20.000 korun.
Stopku pro nedodržení povolené rychlosti viděli i čtyři čeští a dva polští řidiči, kteří uvízli v policejní síti česko-polské hlídky. Ta se tentokrát zaměřila na transit zaměstnanců do průmyslové zóny v obci Ohnišov a jejím okolí. Společná hlídka monitoruje všechny přijezdové o odjezdové trasy, a to zejména v době střídání směn, kdy mnozí řidiči projíždějí obcemi rychle a nebezpečně. Na tento jev opakovaně poukazují starostové obcí i samotní občané.  Nejen česko-polské hlídky, ale i dopravní a pořádkoví policisté rychnovského územního odboru se na tyto rizikové komunikace opakovaně zaměřují.

Další informace k česko-polským hlídkám ZDE.

por. Mgr. Alena Kacálková
16. května 2018

Odkazy do noveho okna

Rychnovsko

15.5. Rychnov nad Kněžnou 

Detailní náhled

Rychnovsko

15.5. Rychnov nad Kněžnou 

Detailní náhled

Rychnovsko

15.5. Rychnov nad Kněžnou 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem