Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Splodiny ohrozily život mladíka

Ráno v Rokycanech 

     Dnes  po 4 hodině ráno vyjížděly složky integrovaného záchranného systému do rokycanské ulice A. Uxy k případu otravy splodinami. Přivolaní policisté na místě události zjistili, že 19letý mladík byl přiotráven v koupelně domu. Po třetí hodině ráno se vrátil domů ze zaměstnání a odešel do koupelny.  Naštěstí se během jeho pobytu v koupelně probudili i další členové domácnosti  a poté, co uslyšeli z koupelny nezvyklé zvuky,  šli jej zkontrolovat a našli  ho již  bez známek života. Okamžitě přivolali lékaře, kteří jej transportovali ve vážném stavu do nemocnice.
     Prvotním šetřením bylo na místě události ve spolupráci s hasiči zjištěno, že za vším stojí zřejmě splodiny z karmy. V domu pak hasiči  naměřili koncentraci oxidu uhelnatého, která může ohrozit i život. S největší pravděpodobností došlo k nahromadění tohoto nebezpečného oxidu, který vzniká při hoření nedokonalým spalováním.  Za normálních okolností je odváděn komínem. V tomto případě zřejmě dostatečně odvětráván nebyl a prostory koupelny zaplnil. 
     Všechny okolnosti případu a skutečnosti rozhodné pro řádné a objektivní posouzení věci nyní šetří policisté obvodního oddělení Rokycany.

nprap. Bc. Jana Tomková
6.1.2012

vytisknout  e-mailem