Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Sociální sítě - rady a doporučení

Sociální sítě - jsou fenoménem současné doby. Umožňují virtuální propojení jednotlivců nebo skupin lidí za účelem sdílení různých typů informací nebo dat. Používání sociálních sítí je velice populární, ale je potřeba dbát na bezpečnost a ochranu soukromí.

Narůstá také počet podvodů prostřednictvím sociálních sítí. Pachatelé mnohdy získají přístup do existujícího účtu a komunikují s nic netušící obětí. Požadují drobnou finanční výpomoc nebo hlas v anketě, poté zasílají odkaz na předem připravené podvržené webové stránky. Oběť poskytne své přihlašovací údaje k účtu na sociální síti nebo také přihlašovací údaje do internetového bankovnictví a údaje o své platební kartě. Pachatelé je následně využívají k odčerpání dostupných finančních prostředků, případně k vyřízení rychlé půjčky a odčerpání i těchto dalších finančních prostředků.
 

Doporučení k sociální síti Facebook:

Pokud byla napadena emailová adresa, kterou používáte pro přihlášení ke svému účtu na Facebooku (tedy již nemáte ke svému emailovému účtu přístup), oznamte tuto skutečnost také na https://www.facebook.com/help/contact/?id=274459462613911.

Více informace zde: https://www.facebook.com/help/reportlinks

Pokud se na vašem účtu vyskytne placená aktivita (účet byl napaden a zneužit k nákupům v aplikacích spol. Facebook), kterou jste neprováděli, kontaktujte společnost Facebook:   https://www.facebook.com/help/contact/137574362977954. Pokud se někdo vydává za některého z vašich přátel a žádá vás nebo vaše přátele prostřednictvím Facebooku o peníze, informujte se zde: https://www.facebook.com/help/207209825981040.

Pokud se domníváte, že Facebook používá dítě mladší 13 let, použijte tento formulář a nahlaste jej zde:  https://www.facebook.com/help/contact/209046679279097

Podmínky používání služby Facebook zde: https://www.facebook.com/legal/terms

Doporučení k dalšímu zabezpečení Vašeho účtu na Facebooku:

  • Přidejte k účtu na Facebooku sekundární emailovou adresu,
  • Vytvořte k účtu na Facebooku bezpečnostní otázku.
  • Nejúčinnější zabezpečení je nastavení dvoufázového ověření.
  • Mít dvě emailové adresy na Facebooku má svou výhodu, a to pokud dojde k tomu, že zapomenete heslo, můžete požádat provozovatele serveru Facebook o jeho obnovení zasláním na sekundární emailovou adresu.

Při komunikaci přes Facebook nebo kdekoliv jinde na internetu buďte velmi obezřetní. Pokud chybí fyzický či vizuální kontakt, nikdy nemůžete vědět, zda skutečně komunikujete s konkrétní osobou. V žádném případě nedoporučujeme poskytovat autorizační kódy k internetovému bankovnictví nebo prémiovým mobilním platbám jiným lidem.

vytisknout  e-mailem