Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Říjnové přednášky v Preventivně informačním centru

HRADECKO – Během 6 dnů hradeckou policii navštívilo 252 žáků  

V průběhu 6 dnů v první polovině měsíce října 2012 se v Preventivně informačním centru hradecké policie konalo 11 preventivních přednášek, při kterých do centra zavítalo 252 žáků základních a mateřských škol. Tématem přednášek bylo bezpečné chování, rizika virtuální komunikace, chování v krizových situacích, ale nově i téma zabývající se činností policejního psychologa.

První říjnová přednáška se konala ve středu 3., kdy na hradeckou policii dorazili žáci Mateřské školy Černožice. Potom co zaparkovali svůj autobus, ze kterého u centra vystoupilo 37 předškoláků se 4 učitelkami, zaplnili přednáškovou místnost. Zde si vyslechli informace o bezpečném chování jak doma, či na ulici, ale především v okolí vozovek a samozřejmě jim byla popsána činnost Policie ČR a jak takového policistu poznají. Průběh přednášky zpestřilo několik videoukázek z policejní videogalerie.

Na stejné téma policista hovořil i k žákům Mateřské školy Štefcova Hradec Králové a to ve dnech 4., 9. a 11. října. Celkem 122 dětí si při 5 přednáškách vyslechly rovněž informace o bezpečném chování a Policii ČR.

Dne 4. října si do centra našli cestu i žáci 9. třídy ze Základní Školy Smiřice, kteří si vyslechli přednášku na téma rizik virtuální komunikace. Hlavním tématem bylo zveřejňování svých dat, s tím, že mohou být snadno zneužity, nebo si dle nich může běžného uživatele sociální sítě vyhlédnout někdo jiný s jinými úmysly, nežli si jen nevinně psát. Při přednášce žáci zhlédli několik praktických ukázek či názorných videí přímo online z internetu. Policista zmínil rady i k bezpečnému heslu, jak se pozná „podezřelý kamarád“, nebo jak se zachovat, když se někdo stane obětí kyberšikany.

V pondělí 8. října se v Preventivně informačním centru konaly dvě přednášky policejního psychologa – policistky z Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, které zabraly celé dopoledne. Informace o tom čím musí projít zájemce o zaměstnání u Policie ČR, jakou pomoc psychologové poskytují, a to jak policistům, tak i například obětem trestné činnosti, o tom jak se provádí vyjednávání, či jak může psycholog pomoci při výslechu, či objasňování trestné činnosti si vyslechly dvě 9. třídy Základní školy Štefcova Hradec Králové.

Dne 10. října centrum postupně navštívily dvě 8. třídy Základní školy Štefcova Hradec Králové. Žáci si při přenáškách vyslechli informace o tom jak se zachovat v krizové situaci. Hovořeno bylo o tísňových linkách, postupu jak se zachovat, když zjistí, že se vrací ke svému obydlí, které bylo vykradeno, jak se účelně bránit a předcházet tomu abych byl napaden. Dále policista pohovořil o postupu při dopravní nehodě, nebo o tom, co dělat, když se stanou svědky trestné činnosti.

Fotogalerie ke zhlédnutí zde... 

Více preventivních informací na úseku silničního provozu zjistíte na www.ibesip.cz

Více informací k bezpečné virtuální komunikaci naleznete zde:

www.seznamsebezpecne.cz
www.e-bezpeci.cz
www.saferinternet.cz

Partner královéhradecké policie ve tvorbě informačních materiálů k rizikům virtuální komunikace je Krajský úřad Královéhradeckého kraje.

Čtěte také:
Přednáška pro studenty – článek z preventivní akce na Trutnovsku
„Sportovní den s Městkou policií“ Hradec Králové 2012 – článek z preventivní akce na Hradecku
Přednáška s exkurzí – článek z preventivní akce na Jičínsku

nprap. Jan Čížkovský
11. října 2012
foto PČR
 

vytisknout  e-mailem