Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Řídili pod vlivem drog

DOMAŽLICKO - V druhé polovině měsíce září 2022 řešili policisté z obvodního oddělení policie Domažlice hned v několika případech řidiče pod vlivem návykových látek. 

Dne 20. září 2022 v ranních hodinách v obci Domažlice policejní hlídka zastavila dvaadvacetiletého řidiče motorového vozidla tovární značky Seat Toledo. V rámci silniční kontroly se řidič podrobil testu na návykové látky, který ukázal pozitivní výsledek na přítomnost látky amfetamin. Stejného řidiče domažličtí policisté zastavili a kontrolovali o pět dní později v obci Havlovice. Tentokrát u něj test na přítomnost drog prokázal pozitivní výsledek na amfetamin i THC. V obou případech se řidič podrobil lékařskému vyšetření ve zdravotnickém zařízení spojenému s odběrem biologického materiálu.

Dalšího řidiče pod vlivem návykové látky zastavila policejní hlídka dne 26. září 2022 krátce po deváté hodině ranní. Jednalo se o sedmatřicetiletého řidiče osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia. V rámci kontroly policisté řidiče vyzvali k odbornému měření, zda není pod vlivem návykových látek, přičemž výsledek testu byl pozitivní na amfetamin. Policejní hlídka následně převezla dotyčného řidiče do zdravotnického zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu.

Policisté na základě doručených výsledků z provedených imunochemických vyšetření odebraných vzorků biologických materiálů, kdy u obou řidičů byly prokázány amphetaminové deriváty a cannabinoidy, zahájili dne 6. října 2022 úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a případy se nadále zabývají.

por. Barbora Šmaterová, DiS.
6. října 2022

vytisknout  e-mailem