Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Řidiči a alkohol

Před jízdou popíjeli 

     V úterý 26. ledna 2010 byl hlídkou policie kontrolován u obce Obytce ve 21.15 hodin řidič 33 letý muž z Klatovska, který řídl vozidlo zn. Škoda Felicia. Při kontrole policisté zjistili, že řidič nevlastní řidičské oprávnění a podle rozsudku soudu má uložen trest zákaz činnosti řízení motorových vozidel na dobu 24 měsíců od měsíce září 2008. Policie případ šetří ve zkráceném přípravném řízení a muž převzal sdělení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.
     V Klatovech byl ve středu 27. ledna 2010 kontrolován v 17.40 hodin na ulici Studentské řidič 52 letý muž z Klatovska, který řídil vozidlo zn. Opel Vectra. Při kontrole se podrobil dechové zkoušce a alkoholtester zjistil 2,07 promile alkoholu, souhlasil s lékařským vyšetřením a odběrem krve. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz. Policie případ šetří ve zkráceném přípravném řízení a muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
     Ve zkráceném přípravném řízení policie prošetřuje další případ užití alkoholu před jízdou. Dne 13. ledna 2010 ve 14.40 hodin byl v obci Koryta kontrolován řidič 61 letý muž z obce na Klatovsku, který řídil vozidlo zn. Škoda Favorit. Byl vyzván k provedení dechové zkoušky, kterou odmítl, ale souhlasil s lékařským vyšetřením a odběrem krve. Podle rozboru krve bylo zjištěno 3,41 promile alkoholu. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.     

vytisknout  e-mailem