Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Řidič náklaďáku dostal na zasněženém povrchu komunikace smyk

BABYLON – Vozidlo skončilo v příkopu na pravém boku. Nyní probíhají vyprošťovací práce a překlad nákladu. Jsou stanoveny objízdné trasy. 

     K dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 26 v katastru obce Babylon došlo dne 12. ledna 2021 v 14:50 hodin. Sedmapadesátiletý řidič nákladního automobilu Scania s návěsem Koegel jedoucí ve směru od obce Folmava na obec Babylon si nepřizpůsobil rychlost zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možné předvídat. Při projíždění rovného úseku dostal na zasněžené vozovce s vozidlem smyk, vjel na pravou krajnici a poté sjel do silničního příkopu. S nákladním vozidlem a návěsem se otočil na pravý bok a narazil do tří vzrostlých listnatých stromů. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče, byl převezen do Domažlické nemocnice k ošetření. Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou. Na nákladním vozidle Scania vznikla škoda 500 tisíc korun, na návěsu 300 tisíc korun. Na nákladu, který převážel, byla škoda vyčíslena na 95 tisíc korun.
     V současné době probíhá překlad zboží, a proto je komunikace uzavřena. Silnice z Draženova na Folmavu je pro nákladní vozidla zcela uzavřená. Jsou stanoveny objízdné trasy. Pro nákladní dopravu z Draženova přes hraniční přechod Lísková, osobní vozidla mohou jet na Lískovou přes Trhanov a Chodov. Provoz bude obnoven pravděpodobně okolo čtrnácté hodiny. 

por. Mgr. Dagmar Brožová
13. ledna 2021
 

Odkazy do noveho okna

Dopravní nehoda - Babylon - 12.01.2021

Dopravní nehoda - Babylon - 12.01.2021 

Detailní náhled

Dopravní nehoda - Babylon - 12.01.2021

Dopravní nehoda - Babylon - 12.01.2021 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem