Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Před jízdou požili alkohol

KLATOVSKO - Někteří řidiči se nezdráhají usednou za volat vozidel, i když mají snížené vnímání a rozpoznávací schopnosti. 

O víkendu policisté v rámci dohledu nad silničním provozem zjistili tři řidiče, který měli dechové zkoušky nad jedno promile alkoholu.

V sobotu 11. září letošního roku jel řidič s vozidlem značky VW Golf po komunikaci z Horažďovic na Horažďovice Předměstí. Ve 20.22 hodin byl zastaven hlídkou policistů z obvodního oddělení v Horažďovicích. Policisté zjistili totožnost padesátiletého muže z obce na Horažďovicku. Muž se na výzvu podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 2,43 a opakovaně 2,66 promile alkoholu.

Po Klatovech jel v sobotu řidič s vozidlem značky Peugeot Partner a ve 23.40 hodin  projížděl  náměstím Míru a strážníci městské policie jej zastavili. Jednatřicetiletý cizinec se podrobil dechové zkoušce s výsledkem 1,76 promile alkoholu. Případ byl oznámen policistům z obvodního oddělení. Následně bylo zjištěno, že cizinec na našem území pobývá nelegálně.

V neděli 12. září jel po komunikaci v obci Hrádek u Sušice řidič s vozidlem značky Renault. Policisté z obvodního oddělení v Sušici čtyřiasedmdesátiletého muže ze Sušicka zastavili krátce po devatenácté hodině. Dechová zkouška byla s pozitivním výsledkem 1,49 a opakovaně 1,36 promile alkoholu.

Policisté uvedené muže převezli do zdravotnických zařízení, kde se podrobili lékařským vyšetřením a odběrům krve.

Policisté ve všech případech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

nprap. Ladmanová Dana

13. září 2021

vytisknout  e-mailem