Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Pondělí na Rychnovsku

Přestupky v dopravě, drobné krádeže  

Během pondělních čtyřiadvaceti hodin měli policisté rychnovského regionu plno práce. V ranních hodinách hlídky obvodních oddělení a Skupinu dopravních nehod Rychnov nad Kněžnou zaměstnávaly nehody, ve kterých řidiči nezvládli jízdu na namrzlé vozovce.
Dopravní nehody
 
Trestní oznámení podala na týnišťském obvodním oddělení matka dvou dětí, na něž jejich otec neplní svou vyživovací povinnost. Dluh na alimentech dosahuje téměř 25.000 korun.
 
Na silnicích Rychnovska policisté dohlíželi na plynulost silničního provozu. V rámci kontrol zjistili řadu přestupků v dopravě. Jeden z řidičů vyjel na silnici s autem, jehož technický stav neodpovídal provozu vozidla. Další šofér použil na svém autě modrá světla, která nejsou schválená. S osvětlením měl potíže majitel hlídkou zastaveného vozidla. Ukázalo se, že mu nesvítí zadní světlomet. Dalšího přestupku v dopravě se dopustil řidič, který nepoužil světla do mlhy, i když to snížená viditelnost vyžadovala. Jeden z „hříšníků“ se vydal na cesty s neplatným řidičským průkazem. Posledního přestupku na úseky dopravy, který policejní hlídky na Rychnovsku v pondělí řešily, se dopustil řidič, který vjel do zákazu vjezdu.
 
Rychnovští policisté šetří přestupek proti majetku. Na hřbitově v jedné obci na Rychnovsku neznámý zloděj odcizil dvě nádoby na věčný oheň. Škoda činí 4.000 korun.
 
Přestupku proti majetku se dopustil neznámý pachatel, který odcizil v Rychnově nad Kněžnou z osobního vozidla tovární značky Citroen registrační značku. Majiteli auta tak vznikla škoda 500 korun.
 
Operační důstojníci přijali na  tísňovou  linku 158 za pondělních čtyřiadvacet hodin 48 telefonátů, 16 z nich bylo využito a zbývajících 32 nesouviselo s prací policie.  

pprap. Šárka Ehlová
18. ledna 2010

vytisknout  e-mailem