Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Policisté řeší další případ internetového podvodu

KLATOVY – Žena zaplatila přepravní společnosti 25 tisíc korun, aby jí doručila balíček. Nemá zásilku, ani peníze. 

Případem dalšího internetového podvodu se zabývají klatovští policisté. Jednapadesátiletá žena se na sociální síti seznámila s mužem, se kterým si následně několik měsíců intenzivně dopisovala. Muž jí po nějaké době řekl, že ji miluje, a že na její adresu pošle balíček, jehož obsah ženě nechtěl prozradit.

Poškozenou následně kontaktovala přepravní společnost, která po ní požadovala zaplatit 25 tisíc korun jako clo. Bez něj nemůže být balíček údajně doručen. Žena částku ve dvou platbách uhradila, avšak balíčku se nedočkala.

Následně se přepravní společnost ozvala znovu a požadovala zaplatit další částku, tentokrát ve výši 2.600 eur. To žena zaplatit odmítla. Muž, se kterým byla neustále v kontaktu, jí napsal, že v balíčku je hotovost ve výši 120 tisíc euro, hodiny a zlaté šperky. Ženu chtěl přimět k zaplacení tím, že jí slíbil, že si může část hotovosti ponechat a zbytek použijí na společný život. Poškozená i přes tyto sliby odmítla částku uhradit. Následně jí však začal pachatel vyhrožovat tím, že ublíží jí nebo členům její rodiny, proto celou věc proto oznámila policii.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu a po pachateli pátrají.

por. Bc. Iva Vršecká
28. dubna 2023

vytisknout  e-mailem