Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Policisté hledají svědky dopravní nehody

KLATOVSKO - Ke srážce vozidel došlo 14. listopadu u obce Dobršín. Dopravní policisté žádají svědky o poskytnutí informací. 

V pondělí 14.11.2022 v 15:45 hodin jela řidička s osobním vozidlem značky Seat Cordoba po silnici II. třídy číslo 169 ve směru od Horažďovic na Sušici.

U obce Dobršín se na přímém úseku komunikace řidička s vozidlem rozhodla předjet před ní jedoucí autobus značky Man Lion´s City. Řidička se snažila přesvědčit, zda nejede vozidlo v protisměru, kdy částečně vyjela do protisměrné části vozovky a po zjištění, že v protisměru nejede žádné vozidlo, dala znamení o změně směru jízdy a započala předjížděcí manévr, ale ve chvíli, kdy již byla předjížděna vozidlem značky Dacia Duster.

Při dopravní nehodě došlo ke střetu levé boční části vozidla Seat s pravou boční částí vozidla Dacia a následně bylo vozidlo Seat vymrštěno pravou přední částí do levé zadní části autobusu.

Při dopravní nehodě ke zranění osob nedošlo. Ovlivnění alkoholem bylo u řidičů vyloučeno provedenými dechovými zkouškami. Na vozidlech byla na místě škoda odhadnuta na  95 tisíc korun.
 

Na základě této šetřené dopravní nehody žádáme o spolupátrání po možných svědcích události i včetně  přepravovaných osob v době dopravní nehody v autobuse.

Informace lze podat v pracovních dnech na telefon číslo 974 334 251 nebo 974 334 250 i prostřednictvím e-mailu: kt.di.evidence@pcr.cz

Děkujeme za spolupráci

nprap. Dana Ladmanová

28. listopadu 2022

vytisknout  e-mailem