Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Podezřelý byl zastaven v SRN

Policistům pomohli němečtí kolegové 

Druhý říjnový den došlo po 13té hodině odpoledne k protiprávnímu jednání řidiče osobního vozu značky Renault Clio na benzinové čerpací stanici na Domažlicku. Řidič zde natankoval do vozu necelých 30 litrů pohonných hmot a bez zaplacení odjel směrem k hraničnímu přechodu Folmava. Po činu však byl pronásledován obsluhou čerpací stanice, která okamžitě informovala policisty. Ti neprodleně vyrozuměli i německé kolegy, kteří na základě uvedeného pátrání zastavili podezřelé vozidlo na silnici B20 u Chamu na výjezdu Cham-Mitte. V řidiči byl ztotožněn 24letý muž z Nýřan, který při kontrole vykazoval symptomy konzumenta drog, což je nyní v šetření německých kolegů.

V rámci následně prováděného šetření bylo zjištěno, že muž se měl dopustit rozsáhlé protiprávní činnosti. Policisté zahájili v těchto dnech jeho trestní stíhání pro porušování domovní svobody, neoprávněné užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Těchto skutků se měl dopustit, když v noci na 24. září 2010 vnikl do chodby rodinného domu v obci Srní a odtud odcizil klíče shora uvedeného vozidla za necelých 300 tisíc korun a s tímto následně odjel a neoprávněně jej nadále užíval. Ještě téže noci se pak měl na Klatovsku vloupat do rekreační chaty a následně odcizit peněženku s finanční hotovostí a notebook, přičemž způsobené škody byly vyčísleny na více jak šestnáct tisíc korun. Kontrolou záznamů tohoto muže bylo dále zjištěno, že měl mařit i výkon rozhodnutí soudu tím, že bez závažného důvodu nenastoupil na výzvu soudu trest odnětí svobody.

Obviněný byl policisty eskortován do plzeňské věznice a jeho jednání bude dále šetřeno klatovskými policisty.

nprap. Jana Tomková v.r.
5.10.2010

 

vytisknout  e-mailem