Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Dopravní nehodovost

Včera došlo na Domažlicku k osmi dopravním nehodám, při nichž nebyl nikdo zraněn.  

K první dopravní nehodě došlo v 10:05 hodin na místní  komunikaci ulice  Vojtěchova v obci Domažlice.  Osmnáctiletý místní řidič,   jedoucí s osobním vozidlem Ford  Fiesta  ve směru k ulici  Palackého,   zachytil o zaparkované  osobní vozidlo Rover  a  toto poškodil. Dechová zkouška na alkohol byla provedena  detekční  trubičkou ALTEST, její výsledek byl negativní.  Ke zranění osob nedošlo.  Způsobené škody byly vyčísleny na 30 000 korun.

V 10:00 hodin došlo k dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 26  v obci  Babylon. Jednatřicetiletý  řidič ze Znojemska,   jedoucí s osobním vozidlem  Ford Focus  ve směru  od obce Folmava, dostal s vozidlem v táhlé  levotočivé zatáčce  smyk , sjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do oplocení  domu. Dechová zkouška na alkohol byla provedena detekční  trubičkou  ALTEST, její výsledek byl negativní. Ke zranění  osob nedošlo. Škody činí 12 000 korun.

Další dopravní nehoda se stala v 11:30 hodin na křižovatce silnice I. třídy č. 22 s  místní komunikací ulice Husova. Šestadvacetiletý  řidič  jedoucí  s nákladním vozidlem VW  Caddy  ve směru od obce Kdyně si nedodržel  bezpečnou  vzdálenost za před ním jedoucím osobním vozidlem Seat Altea. Když jeho řidič  zastavil z  důvodů vyvolaných  silničním provozem,  tak do něj zezadu narazil. Dechová zkouška na alkohol  byla provedena detekční trubičkou  ALTEST, její výsledek byl negativní. Ke  zranění osob nedošlo.  Na vozidlech vznikla škoda 30 000 korun.

 Na silnici III. třídy v obci Kanice došlo v 10:30 hodin k dopravní nehodě tak, že 51 letý  řidič z Vítkova,   jedoucí s osobním  vozidlem Škoda Felicia ve směru  na obec Lštění, nezvládl na mokré  vozovce řízení vozidla,  vjel do protisměru, kde se střetl s právě projíždějícím  nákladním vozidlem Tatra. Dechová zkouška  na alkohol byla provedena detekční trubičkou  ALTEST, její výsledek byl  negativní. Ke zranění osob nedošlo.  Hmotné škody byly vyčísleny na 42 000 korun.


Na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Staňkov a Ohůčov došlo ve 12:15 hodin k dopravní nehodě tak,  že 41 letý  řidič z Domažlicka,  jedoucí s osobním  vozidlem Opel Astra  ve směru od obce Staňkov, si nedodržel  bezpečnou vzdálenost  za před ním jedoucím osobním vozidlem Peugeot 405  a do tohoto zezadu narazil. Dechová  zkouška  na alkohol byla provedena detekční trubičkou ALTEST,  její výsledek byl  negativní. Ke zranění osob nedošlo.  Škody na vozidlech byly vyčísleny na 80 000 korun.

V 9:40 hodin došlo k dopravní nehodě na  parkovišti před domažlickou nemocnicí . Nezjištěný řidič jedoucí s osobním vozidlem  Škoda registrační značky  DOA 93-15 na  parkovišti zachytil o zaparkované  osobní vozidlo Škoda Felicia  a po té místo dopravní nehody opustil.  Ke zranění osob nedošlo.  Na osobním vozidle Škoda Felicia  vznikla škoda cca 5  000 korun.

Policie žádá případné svědky, kteří by mohli přispět k objasnění dopravní nehody a k ustanovení neznámého řidiče, aby se přihlásili na linku 158 nebo na tel. 974 331 255.

Na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Draženov a Březí  došlo v  13:50 hodin k dopravní nehodě tak,  že 22 letý řidič,   jedoucí s osobním vozidlem Suzuki Vitara ve  směru  od obce Draženov, nepřizpůsobil rychlost vozidla zejména svým  schopnostem,  povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem,  které je možno předvídat. V  táhlé levotočivé zatáčce dostal s vozidlem smyk, vjel do protisměru, kde se střetl s  právě  projíždějícím nákladním vozidlem Renault  s  návěsem Schmitz. Ke  zranění osob nedošlo. Alkohol u obou  řidičů vyloučen dechovou  zkouškou zařízením Dräger.  Na  nákladním vozidle Renault škoda nevznikla, na návěsu vznikla  škoda cca 10  000 korun, na osobním vozidle Suzuki Vitara cca  40 000 korun a na louce cca 2 000 korun.

V 18:35 hodin došlo k dopravní nehodě na křižovatce silnice I. třídy č. 26 a silnice III. třídy mezi obcemi Babylon - Březí  - Havlovice. Devětadvacetiletá řidička ze Železné Rudy  jedoucí s  vozidlem  Audi  nedala při otáčení na křižovatce přednost  v jízdě  po hlavní komunikaci jedoucímu osobnímu vozidlu Volkswagen, který projížděl  křižovatkou po hlavní komunikaci ve směru na  obec Březí.  Alkohol u obou řidičů vyloučen dechovou zkouškou detekční  trubičkou  ALTEST. Ke zranění osob nedošlo. Řidička Audi  po střetu místo  dopravní nehody opustila.  Na osobním vozidle AUDI vznikla škoda  cca 40 000 korun a na osobním vozidle VW cca 10 000 korun.

vytisknout  e-mailem