Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Online prostředí a bezpečnost? Tak ta je na místě nejen u dětí, ale i u dospělých!

PRAHA VENKOV – ZÁPAD – Prevence v kyberprostoru není nikdy dost. Tentokrát jsme besedovali v Základní škole v Třebotově s dospělými. 

Od začátku roku v základních školách na území Prahy venkov – západ proběhlo několik besed se žáky k tématu bezpečí v online prostoru.

Prevenci v této problematice však směřujeme i k dospělým, neboť pachatelé stále přichází s novými způsoby páchání. V ohrožení jsou nejen mladí lidé, ale i dospělí. Tentokrát Základní škola v Třebotově ve spolupráci s policií uspořádala pro rodiče žáků besedu, která byla přístupná i široké veřejnosti. Cílem besedy bylo posílit kybernetickou bezpečnost a zvýšit povědomí o všech nástrahách, které v kyberprostoru číhají na dospělé, ale i na jejich děti.

Témat bylo několik, od aktuálních hrozeb, jako je phishing, vishingové podvody, podvody investičního charakteru, podvodné e-shopy, až po kyberšikanu a online sexuální obtěžování. Dospělí tak získali cenné rady a doporučení nejen k tomu, jak se nestát obětí takovýchto útoků, ale i pohled na to, jak komunikovat s dítětem o jeho pohybu v online prostoru a bezpečném užívání informačních a komunikačních technologií. Témat se zhostil odborník na kybernetickou kriminalitu kpt. Mgr. Martin Míšek.

Neopomněli jsme se však věnovat ani odpovědnosti dětí za případné protiprávní jednání, které vysvětlila por. Štisová.

Beseda zaznamenala kladné ohlasy ze strany školy i veřejnosti. Z původní plánované besedy v trvání jedné hodiny se nakonec stala téměř tříhodinová, neboť k tématu měli všichni přítomní mnoho věcných dotazů a společně jsme vedli plodnou diskusi k tématu, což nás potěšilo.

Další takové setkání nás čeká 26. února od 17 hodin ve Smart Academy v Hostivici.

por. Mgr. Mgr. Anna Štisová, MBA
Územní odbor Praha venkov – Západ
29. ledna 2024

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem