Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Nové informace k případu nálezu mrtvého norovozeněte

Policie zveřejňuje záznamy z kamer a žádá veřejnost o spolupráci. 

Krajští kriminalisté dosud neobjasnili případ nálezu mrtvého novorozeněte v třídírně plastů. Na základě opakovaných výzev v médiích detektivové získali hned několik poznatků a informací od občanů. Žádná z těchto indicií však nevedla k vypátrání matky dítěte.

Vyšetřovatelé v současné době prověřují svědectví personálu urologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, ul. Ke Karlovu. Podle tohoto svědectví pouhé dva dny před nálezem tělíčka novorozence tj. 21. července v době mezi 10. až 11. hodinou dopolední navštívila zdejší lékárnu dosud neznámá žena, konzultovala poporodní komplikace a požadovala léky na bolest. Policii se v této souvislosti podařilo zajistit záznam z kamerového systému. Díky tomu detektivové disponují popisem neznámé ženy a v současné době se touto cestou obracejí opětovně na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci.

Popis neznámé ženy:

  • cca 25 let
  • hovořící česky
  • 165 – 167 cm vysoká, štíhlá postava
  • světlá pleť s nenápadným nalíčením
  • rovné, tmavě hnědé vlasy v délce pod ramena, t. č. sčesané do dvou "volných" culíků
  • modré šaty s bílými kytičkami
  • modrá látková obuv (stejný vzorek jako na šatech)
  • tmavě modrá taška přes rameno 

Další záznam z kamerového systému zachycuje dosud neznámého muže, který s největší pravděpodobností hledanou ženu doprovázel. Policie žádá osoby zachycené na záznamech nebo jejich blízké známé o kontaktování tísňové linky 158. Kriminalisté by jejich prostřednictvím mohli získat informace důležité pro další vyšetřování, případně tyto osoby vyloučit z okruhu podezřelých.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová - 24. listopadu 2016

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem