Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Nocleh mu vyšel draho

STŘÍBRO – Policejní komisař sdělil obvinění ze spáchání přečinu porušování domovní svobody šestadvacetiletému muži z Plzeňska, který chtěl přenocovat v cizí garáži a přitom způsobil její požár. 

Dne 8. února 2024 kolem 03:00 hodiny přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 oznámení o požáru garáže jednoho z rodinných domů v obci Stříbro s tím, že v ní majitel objektu přistihl neznámou osobu. Stříbrští policisté šetřením na místě zjistili, že se jedná o šestadvacetiletého muže z Plzeňska.

Ten dne 7. února 2024 v blíže nezjištěný čas vstoupil vstupní brankou na oplocený pozemek rodinného domu, odkud poté vnikl neuzamčenými vraty do garáže, ve které měl v úmyslu přenocovat. Zapálením kartonu, kterým si chtěl posvítit, způsobil požár, jenž následně poškodil elektroinstalaci objektu a jeden ze zaparkovaných motocyklů. Požárem způsobil škodu předběžně vyčíslenou na částku 120 tisíc korun.  

Dotyčného muže policisté na místě zadrželi a následně byl osádkou zdravotnické záchranné služby převezen z důvodu podezření z nadýchání zplodin, za asistence policie, do zdravotnického zařízení k lékařskému ošetření. Ještě tentýž den byl muž z nemocnice propuštěn. Policejní komisař mu za jeho jednání sdělil obvinění ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a státnímu zástupci podal podnět k podání návrhu na vzetí do vazby.

por. Bc. Barbora Šmaterová, DiS.
9. února 2024 

vytisknout  e-mailem