Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Nehody o uplynulém víkendu

PLZEŇSKÝ KRAJ - Poslední zářijový víkend se v Plzeňském kraji nesl ve znamení dopravních nehod a kolizí. Během víkendu vyjížděli policisté napříč celým Plzeňským krajem k téměř pěti desítkám dopravních nehod. 

Nejčastější příčinou dopravních nehod bývá nepřiměřená rychlost, nedání přednosti v jízdě, nevěnování se řízení, či způsob jízdy.

V pátek 24. září 2021 došlo v Holýšově ke střetu osobního vozidla Škoda Octavia, které řídil muž, ročník 1970, s chodcem, ročník 1968. V sobotu, 25. září 2021, asi patnáct minut po poledni jela řidička ročník 1976, s vozidlem tovární značky Škoda Fabia od obce Míšov na obec Borovno. Dle prvotního šetření žena na přímém úseku zpomalila z důvodu překážky na pozemní komunikaci a motorkář, ročník 1993, s motocyklem tovární značky Suzuki dle všeho nepřizpůsobil rychlost svým schopnostem a vlastnostem motocyklu a zezadu narazil do vozidla. Ten samý den, krátce po patnácté hodině jel řidič, ročník 1994, s motocyklem tovární značky Yamaha od obce Lestkov směrem na Planou na Tachovsku. Dle prvotního šetření řidič motocyklu zřejmě nepřizpůsobil rychlost motocyklu svým schopnostem a vlastnostem motocyklu, narazil do svodidel a přepadl přes ně. V neděli, 27. září 2021, krátce před polednem došlo na komunikaci před obcí Dlouhý Újezd na Tachovsku k tragické dopravní nehodě. Muž, ročník 1958, s vozidlem tovární značky Citroen Xsara vyjel z dosud nezjištěných příčin mimo komunikaci a narazil do stromu. Muž bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem.

Nejvíce kolizí policisté zaznamenali na území Městského ředitelství Plzeň, kde došlo během uplynulého víkendu ke třinácti dopravním nehodám. Deset dopravních nehod řešili policisté na Klatovsku a devět na Domažlicku. Nejméně dopravních nehod policisté zaznamenali na Rokycansku, kde došlo ke třem kolizím.

Zde je uvedena jen část dopravních nehod, které policisté během uplynulého víkendu řešili. Policisté by chtěli apelovat na všechny řidiče, aby svým odpovědným chováním v silničním provozu byli ohleduplní, svědomití vůči všem účastníkům silničního provozu a pravidla silničního provozu respektovali. Svým zodpovědným chováním mohou zamezit zbytečným ztrátám na lidském životě i zdraví.

por. Bc. Ivana Jelínková, DiS.
27. září 2021

vytisknout  e-mailem