Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Nebezpečné jevy ve světě počítačů

Beseda pro rodiče v Doudlebách nad Orlicí 

V úterý 8. listopadu 2011 v podvečer se v budově Základní školy v Doudlebách nad Orlicí uskutečnila beseda pro rodiče. Preventistku spolu s policisty tam pozvali školní metodik prevence spolu s pedagogy, kteří chtěli rodiče svých žáků a žákyň upozornit na nebezpečné jevy, jež na jejich děti čekají ve světě počítačů.
Zaplněná třída maminek a tatínků si tak vyslechla přednášku o současných negativních jevech, které média jako PC, mobilní telefony, sociální sítě a jiné s sebou přinášejí. Policisté se zmínili nejen o kyberšikaně, kybergroomingu, kyberstalkingu, ale i o možné právní ochraně poškozených i o prevenci a pomoci. Po přednášce policisté odpovídali na dotazy z řad rodičů, kteří nakonec ke svým ratolestem odcházeli s odkazy na webové stránky s pomocí a radou a s informativními letáky webových stránek E-bezpeci.cz.
Na Rychnovsku byla přednáška s touto aktuální a přetrvávající tématikou, věnovaná rodičům, pro policisty pilotní. Doposud nikdo z řad rodičů ani dospělých je k besedě na toto téma neoslovil. Policisté věří, že první vlaštovka přinese zájem i v dalších obcích, protože nebezpečné jevy ve virtuálním světě našich dětí nelze ignorovat ani podceňovat.

Prevence:
Projekt "Seznam se bezpečně"
Prevence policistů v kraji

Čtěte:RYCHNOVSKÝ DENÍK


por. Mgr. Alena Kacálková
9. listopadu 2011
Foto - ZŠ Doudleby nad Orlicí

Odkazy do noveho okna

Beseda v Doudlebách nad Orlicí

Beseda v Doudlebách nad Orlicí 

Detailní náhled

Beseda v Doudlebách nad Orlicí

Beseda v Doudlebách nad Orlicí 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem