Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Víte, jak se chránit na INTERNETU?

Užitečné rady pro DĚTI, RODIČE, ŠKOLY a ostatní uživatele 

Víte, že?

... existují dobré rady pro Vaši bezpečnost na INTERNETU? Informace zde naleznou úplně všichni: ZAČÍNAJÍCÍ i POKROČILÝ uživatel, RODIČE, DĚTI  a ŠKOLY. Více na: www.bezpecnyinternet.cz 

 

Víte, že? 

.... s rychlým rozvojem informačních technologií dochází i k novým možnostem zneužívání dětí. Podívejte se s námi, jaké nástrahy může internet přinášet a jak s nimi bojovat. FILM určený dětem, jejich rodičům a pedagogům o nástrahách internetu a nebezpečí, která jsou skryta za nejrůznějšími identitami. Více na: www.seznamsebezpecne.cz, DESATERO bezpečného internetu, NAHLASTE závadný obsah.

 

Víte, že?

.... na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci vznikl PROJEKT "E - BEZPEČÍ“. Jedná se o preventivní, vzdělávací, výzkumný a intervenční projekt, který se zaměřuje na problematiku nebezpečných komunikačních jevů, se kterými se mohou setkat uživatelé internetu a mobilních telefonů. Mezi klíčová témata patří: KYBERŠIKANA, SEXTING, KYBERGROOMING, KYBERSTALKING a STALKING. Dalšími tématy jsou: HOAX a  SPAM, PHISHING, SOCIÁLNÍ INŽENÝRSTVÍ a DĚTSKÁ PORNOGRAFIE .
 

 

Víte, že?

... existuje HORKÁ LINKA, která pomáhá dětským obětem internetové kriminality? Tento zajímavý projekt „Linka bezpečí online – bezpečně na internetu“ naleznete  na stránkách www.internethelpline.cz. Projekt je schválen Evropskou komisí a financovaný z fondů EU. 
  

Víte, že?

... pod názvem „Bezpečně na netu“ vznikla v roce 2007 Dětská poradna pro bezpečnější používání internetu a to jako součást mezinárodního projektu Safer Internet Plus. INTERNET HELPLINE (Linka bezpečí ONLINE) poskytuje dětem a dospívajícím první pomoc formou psychologické a sociální asistence při práci s internetem.  

.... hlavním cílem této formy krizové intervence je zřízení speciální asistenční služby „Helpline“ na stávající bezplatné „Lince bezpečí“ (viz. níže, tel. číslo: 116 111), kam mohou děti nebo dospělí ohlásit zneužívání dětí při komunikaci na internetu. Odborní konzultanti zde dětem poskytnou nezbytnou psychosociální pomoc a také jim poradí, jak bezpečněji internet používat. Jedná se především  o případy, kdy děti pociťují znepokojení a ohrožení během prohlížení webových stránek, chatování, hraní her nebo při obtěžování prostřednictvím mobilu či jiným médií. 
 

Víte, že?

....existuje TELEFONICKÁ POMOC DĚTEM - linka bezpečí (tel.: 116 111)
 

Víte že?

.... v rámci spolupráce Sdružení Linka bezpečí s patronem Richardem Krajčem vznikl unikátní internetový informační projekt s provokativním názvem „Richard má problém“, určený všem dětem, ale i jejich rodičům a dospělým, kteří hledají informace … dříve než zvednou sluchátko. Internetová stránka: www.richardmaproblem.cz

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________          
 
čtětea také: KDE NALEZNETE POMOC - oběti a svědci trestných činů, domácí násilí, pomoc pro děti a rodiče, obchod s lidmi (zdroj: Policie ČR)
                   
por. Mgr. Lenka Burýšková
7. října 2010

vytisknout  e-mailem