Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Nález munice

MEZHOLEZY – Předmět byl nalezen při vyvážení bahna z rybníka. Pyrotechnik si dělostřelecký granát převzal a převezl k likvidaci. 

     Dne 17. dubna 2018 v 19:06 hodin přijali policisté na tísňové lince policie 158 oznámení od starosty obce Mezholezy, který uvedl, že při vyvážení bahna z rybníku nalezli munici. Policisté Obvodního oddělení Kdyně ihned zajistili místo nálezu a zamezili přístup nepovolaným osobám. Až do příjezdu pyrotechnika střežili místo nálezu munice. Příslušník Pyrotechnické služby Policie České republiky po příjezdu a po prohlídce předmětu sdělil, že se jedná o munici z druhé světové války - US dělostřelecký granát ráže 105 milimetrů. Předmět si převzal a převezl k likvidaci. 
     V souvislosti s tímto případem upozorňujeme občany, aby s žádným předmětem připomínajícím munici nemanipulovali. Nebezpečí nalezené munice tkví zejména v tom, že není zřejmé, v jakém stavu se nachází iniciační mechanismy. Některé mohou být vlivem času naprosto nefunkční, jiné se stanou časem maximálně citlivými na vnější podněty. Pokud kdekoliv naleznete předměty (například při výkopových pracích či úklidu), u kterých budete mít podezření, že by se mohlo jednat o munici či její součást, veškerou činnost přerušte a přivolejte Policii České republiky. Policisté pyrotechnické služby si převezmou předmět k likvidaci. Porušením uvedených zásad může dojít k ohrožení života nebo zdraví osob.

por. Mgr. Dagmar Brožová
4. dubna 2016

vytisknout  e-mailem