Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Mladíkům hrozil nožem

CHOMUTOVSKO - Po zadržení mu policisté sdělili podezření ze dvou trestných činů; Pozor na internetové podvodníky. 

Mnohými sociálními sítěmi proběhla o víkendu fotografie muže, který se pohybuje po chomutovském sídlišti s nožem v ruce. Policii tato skutečnost pochopitelně nenechala klidnou a také v návaznosti na trestní oznámení celou událost urychleně prošetřila.

Výsledkem je podezření z trestných činů nebezpečné vyhrožování a výtržnictví, jemuž tak nyní čelí 51letý muž z Chomutova. Ten měl v pátek dopoledne na sídlišti Zahradní po předchozí slovní rozepři vykřikovat na tři mladé muže ve věku 25, 20 a 19 let vulgární výrazy a vyhrožovat jim pobodáním kuchyňským nožem, který držel v ruce. Podle dosavadních zjištění mladíci před hrozícím mužem ustupovali a jeden z nich volal policii. Agresor měl svého jednání po chvíli zanechat a odjet vozidlem, z něhož předtím vystoupil.

Podezřelého muže včera policisté zadrželi a sdělili mu podezření z uvedených trestných činů. U soudu mu za jejich spáchání může v případě uznání viny hrozit až tříleté odnětí svobody.

 

Pozor na internetové podvodníky

Kadaňští policisté šetří pokus trestného činu podvodu, jehož se měl prostřednictvím internetu dopustit neznámý pachatel.

Podle oznámení 29leté ženy z Kadaně si tato již od července dopisuje přes sociální síť Instagram s údajným vojákem, který je podle jeho tvrzení na misi v Afghánistánu. Koncem září měl dotyčný ženě napsat, že se bojí o svůj život a že jí zaslal balík s osobními dokumenty a elektronikou, aby se v případě jeho úmrtí mohla postarat o jeho dceru. Ta má žít na internátní škole. Začátkem října pak žena obdržela email s výzvou k zaplacení částky 2.500 euro jako převozní taxy za zmíněný balík. Ten měl být údajně zadržen na letišti v Turecku. Následně byly dotyčné zaslány platební údaje k převodu peněz s informací, že po přijetí platby bude balíček uvolněn. Přes mobilní aplikaci ji navíc měl neustále kontaktovat uvedený „voják“ s naléháním, aby peníze zaplatila, jinak bude balík zničen.

Zmíněná žena naštěstí požadované peníze nezaslala a celou věc oznámila policii, která se nyní případem zabývá. Pokud by však nátlaku podlehla, mohla přijít v přepočtu o více než 60 tisíc korun.

S ohledem na výše uvedené policisté varují občany před internetovými podvodníky. Často si svou oběť „vyhlédnou“ právě na sociálních sítích nebo například internetových seznamkách. Nejprve si získají důvěru oslovené osoby a poté se pod různými záminkami snaží z oběti vylákat peníze. O případu podvodného vylákání peněz prostřednictvím internetu jsme psali v červenci. Tenkrát byli podezřelí dopadeni a obviněni z trestného činu podvodu. Jeden z obviněných skončil ve vazbě. Žena však díky své důvěřivosti přišla o téměř 140 tisíc korun.

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Chomutov 13. října 2020

vytisknout  e-mailem