Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Milovníci tuningu se v Plzni sešli již podesáté

PLZEŇ – Jubilejní 10. sraz proběhl v sobotu 21. října na parkovištích před nákupními centry a bohužel se opět neobešel bez protiprávního jednání, jeden řidič dokonce musel své vozidlo zanechat na místě. 

Řidiči začali nejprve přijíždět okolo 18. hodiny na parkoviště před nákupním centrem v Chotíkově, následně se zhruba o hodinu později přesunuli na jimi oblíbené místo na Rokycanské. Vzhledem k předchozím zkušenostem byl ze strany policie nasazen dostatečný počet sil a prostředků. Situaci monitorovali dopravní policisté, speciální pořádková jednotka, policisté z obvodního oddělení a v případě potřeby byla připravena i zásahová jednotka. Účast byla zatím rekordní, protože dle odhadů se akce zúčastnilo zhruba 1 400 osob a 1 000 vozidel. Dopravní policisté ve spolupráci s techniky z Centra služeb pro silniční dopravu tak řešili spoustu přestupků, udělili 83 pokut v celkové výši 76 800 korun. Nejčastěji se jednalo o nevyhovující technický stav vozidla (20 pokut + 2x oznámení správnímu orgánu), překročení nejvyšší povolené rychlosti (19 pokut + 1x oznámení správnímu orgánu),  nerespektování dopravního značení (14 pokut) nebo nesprávný způsob jízdy (9 pokut).

Nejvíce překvapeným účastníkem srazu byl zajisté pětatřicetiletý řidič, kterému policisté zadrželi registrační značky. Důvodem pro jejich odebrání z vozidla byl řidičův dluh přesahující 50 000 korun za různá protiprávní jednání, který zatím nesplatil. Na zaplacení celé částky na místě prostředky neměl, a tak značky policisté odebrali. Zpět je dostne až ve chvíli, kdy svůj dluh uhradí. Jeho vozidlo se tedy stalo nepojízdným a muž ho musel ponechat na místě.

Při konání podobných akcí jsou policisté vždy připraveni dohlížet na jejich poklidný průběh a v případě nutnosti postihovat a řešit jakékoliv protiprávní jednání. Na místě jsme přítomni zejména kvůli zabezpečení veřejného pořádku, ochraně majetku a dbáme na ochranu života a zdraví všech zúčastněných, ale i ostatních osob, které by se mohly na místě pohybovat.

nprap. Ondřej Hodan
23. října 2023

Odkazy do noveho okna

Fotografie z akce

Fotografie z akce 

Detailní náhled

Fotografie z akce

Fotografie z akce 

Detailní náhled

Fotografie z akce

Fotografie z akce 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem