Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Hledal starožitné věci, odvezl i loutky

CHRUDIMSKO - Na chaty a se od ledna do září letošního roku soustředil 58letý recidivista. Dlouhou dobu kriminalistům „unikal“, ale nakonec spadla klec a 2. listopadu si z rukou chrudimského kriminalisty převzal obvinění. 

Jeho kroky vedly nejen po Chrudimském okrese, ale i po Havlíčkobrodsku. Sdělení obvinění mu klade za vinu 24 chat (9 na Chrudimsku, 14 v regionu Havlíčkova Brodu).

Středem jeho zájmu na Chrudimsku nebylo jídlo, ani zahradní technika. Z chat na Chrudimsku měl odvážet zajímavé nože, hodiny, historické a lovecké předměty i trofeje (například četnický kovový bodák na pušku vzor 1938, četnickou šavli délky cca 90 cm z dob První republiky), staré obrazy, ale i loutky. Rodina z obce Běstvina přišla o celodřevěné i porcelánové loutky Kašpárka, Krakonoše, myslivce, dědečka, princezny a Karkulky. Pro někoho to může být „nepotřebné vetešnictví“, ale pro někoho srdcová záležitost a památka na dětství, což má hodnotu nevyčíslitelnou.

Škoda se vyšplhala na částku 300tisíc korun. Na odcizených věcech téměř na čtvrt milionu, zbylá část spadá do poškozených předmětů, oken a dveří. Vzhledem k tomu, že první případ vloupání byl spáchán na Vysočině, byl spisový materiál postoupen do sousedního krajského ředitelství. Za trestný čin krádeže v 1. a 3 odstavci, porušování domovní svobody a poškození cizí věci mu hrozí až pětileté vězení.

O případu informuje i kolegyně por. Bc. Jana Kroutilová zde.

por. Mgr. Eva Maturová
tisková mluvčí
5. listopadu 2021

vytisknout  e-mailem