Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Policisté objasnili sérii vloupání do objektů

HAVLÍČKOBRODSKO: Obviněný muž způsobil škodu za 300 tisíc korun 

Výborná spolupráce policistů havlíčkobrodského a chrudimského územního odboru vedlo k objasnění série vloupání do rekreačních objektů. Ze spáchání tří trestných činů byl obviněn sedmapadesátiletý muž, opakovaně soudně trestaný recidivista. Vloupání se dopustil celkem ve čtyřiadvaceti případech, a to na Havlíčkobrodsku a Chrudimsku, celková škoda způsobená krádežemi věcí a poškozením je vyčíslena na částku 300 tisíc korun.

Muže důvodně podezřelého ze spáchání trestné činnosti vypátrali havlíčkobrodští kriminalisté tento týden. Dopaden byl na Českobudějovicku, kde aktuálně pobýval. Zadržený muž skončil v policejní cele. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého. „Sedmapadesátiletý muž z Havlíčkobrodska byl obviněn ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže, přičemž činem byla způsobena větší škoda, a dále pokračujících přečinů porušování domovní svobody a poškození cizí věci,“ řekla npor. Mgr. Hana Adámková, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl v minulosti již opakovaně soudně trestán, zejména v souvislosti s majetkovou trestnou činností.

Sedmapadesátiletý muž byl obviněn z toho, že se v době od začátku roku dopustil celkem čtyřiadvaceti případů vloupání do objektů na Havlíčkobrodsku a Chrudimsku.

Na Havlíčkobrodsku byly lokalitami, kde se dopouštěl trestné činnosti, Chotěbořsko a Jeníkovsko. Vloupal se zde do šesti domů, osmi rekreačních objektů a jednoho stavení mlýna. Majitelům zde způsobil krádeží věcí škodu za více než 150 tisíc korun a další škoda za necelých sedmdesát tisíc korun jim vznikla poškozením. Muž v objektech kradl zejména historické a starožitné předměty, nářadí, obrazy, jízdní kola a další věci, na které narazil. Nejvyšší škodu způsobil majiteli stavení v obci nedaleko Vilémova, kde odcizil z domu, stodoly, dílny a včelína mimo jiné díly na motocykly, nářadí a starožitnosti v celkové hodnotě necelých šedesát tisíc korun. Při jiném vloupání při devastačních pokusech o vniknutí do rekreačního domu způsobil poškozením dveří a okna škodu za bezmála dvacet tisíc korun.

Na Chrudimsku se muž vloupal do devíti rekreačních objektů.

Po provedení nezbytných úkonů byl obviněný muž ze zadržení propuštěn. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na dobu pěti let.

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

5. listopadu 2021

vytisknout  e-mailem