Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Evropský policejní kongres v Berlíně

PLZEŇSKÝ KRAJ - Krajský ředitel plk. Vild se s dalšími zástupci z řad vedení zúčastnil v Německu odborné konference a rovněž se setkal s důležitými partnery. 

Evropa v krizovém módu: legitimita, vedení, vybavení – to bylo hlavním tématem 24. Evropského policejního kongresu, který se uskutečnil v tomto týdnu v Berlíně. Za Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje se konference zúčastnil krajský ředitel plk. Jaroslav Vild, plk. Ilona Vaníčková – ředitelka kanceláře ředitele, vedoucí odboru mezinárodních vztahů – mjr. Jaroslava Bosáková  a policisté ze Společného centra Schwandorf.   Na celkem 20 fórech byly projednávány otázky vnitřní bezpečnosti ve strategických i technologických oblastech. Mezi hlavní diskutované problematiky patřila především činnost evropských policejních sborů v období pandemie COVID 19 a rovněž otázka využití moderních technologií při policejních činnostech. Během kongresu došlo i na prezentaci činnosti policistů ze Společného centra Schwandorf a ostatních společných policejních center v Evropě.

Neméně důležitým bodem návštěvy krajského ředitele plk. Vilda v Německu byla i pracovní jednání s významnými partnery. Na jednom z nich se setkal se zemským policejním prezidentem Bavorska
prof. Dr. jur. Wilhelmem Schmidbauerem. Ústředním bodem jejich setkání bylo zhodnocení
česko-německé policejní spolupráce v době coronavirové pandemie. Této problematice se pan ředitel Vild věnoval i při své další pracovní schůzce, a to s panem Tomášem Kafkou, který je velvyslancem České republiky v Berlíně. Pan velvyslanec kvitoval přístup policie v době uzavření hranic mezi oběma státy a rovněž zdůraznil nutnost a důležitost vzájemné a rychlé výměny informací.

Ředitel krajského ředitelství plk. Vild k průběhu konference uvedl následující: „24. ročník Evropského policejního kongresu nám přinesl mnoho nových poznatků a informací. Zároveň však deklaroval i skutečnost, že evropská policejní spolupráce stojí, kromě své odbornosti, také na pevných partnerských vztazích.“

mjr. Mgr. Pavla Burešová
16. září 2021

vytisknout  e-mailem