Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Dušičky v Plzeňském kraji

PLZEŇSKÝ KRAJ - Začátek listopadu je každoročně spjat s časem dušiček. Nejen druhého listopadu, na den Památky zesnulých, ale i dny před a po tomto svátku lidé ve větší míře navštěvují místa posledního odpočinku zesnulých, aby zde uctili jejich památku. Policisté nabádají občany, aby byli obezřetní a měli své věci pod kontrolou. Stejně tomu je i v dopravě. Policisté žádají řidiče o maximální ohleduplnost na silnicích. 

Blíží se tradiční svátek, Památka zesnulých, a s tím jsou spojené nemalé počty návštěvníků hřbitovů. Ti v tyto dny nejvíce vzpomínají na své blízké, kteří tu již nejsou s námi. V souvislosti s tímto svátkem očekáváme zvýšený provoz na silnicích. Policisté se zaměří zejména na místa, kde se dá větší provoz předpokládat. Zvýšená hustota provozu vozidel vyžaduje více pozornosti, soustředěnosti a ohleduplnosti a zvyšuje se nebezpečí vzniku dopravních nehod. Příčinou může být nejen začínající zimní počasí (př. mlhy, náledí, kluzké vozovky), ale i "sváteční" řidiči. Svou pozornost věnujte i parkování a vyjíždění z parkovacího stání. Policisté apelují na všechny účastníky silničního provozu, aby se k sobě chovali ohleduplně, dbali zvýšené pozornosti a jednali v souladu s pravidly silničního provozu.

V rámci běžného výkonu služby budou policisté situaci v dopravě bedlivě monitorovat. V případě potřeby budou připraveni adekvátně zareagovat na vzniklou situaci v silničním provozu. Policisté budou dále dohlížet nejen na samotné hřbitovy, ale budou se pohybovat i v jejich bezprostředním okolí. Zde budou dohlížet nad samotnými pietními místy a vozy zde zaparkovanými.

Pro některé je bohužel tento svátek impulsem k možnosti krádeže, proto policisté upozorňují všechny občany, aby si jako návštěvníci hřbitovů své osobní věci, při samotné úpravě hrobu, hlídali a řidiče, aby si řádně zabezpečili svůj vůz proti nenechavcům a ve voze nenechávali žádné cennosti, věci či oblečení.

Občany, kteří na hřbitově vidí, že se tam děje něco podezřelého, žádáme, aby to ihned oznámili na policii. Čím dříve se o krádeži dozvíme, tím větší máme šance na dopadení zloděje.

Uhlídat všechna zaparkovaná vozidla poblíž hřbitovů je pro policii ve skutečnosti nemožné, proto si ceníme pozorných spoluobčanů, kteří si všímají podezřelých osob a informace ihned volají na bezplatnou policejní linku 158.

nprap. Veronika Hokrová
29. října 2021

vytisknout  e-mailem