Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Dopravní policisté hledají viníky nehod

TACHOVSKO - S žádostí o pomoc se obracejí na případné svědky, kteří mohli tyto kolize vidět. 

Tachovští dopravní policisté hledají svědky dopravních nehod, které se staly v uplynulých dnech na Tachovsku.

První nehoda se stala 5. ledna letošního roku mezi 8:00 hod. a 14:55 hod. v obci Planá v ulici Smetanova. Zatím neznámý řidič tam s nezjištěným vozidlem nedodržel dostatečný odstup od zaparkovaného osobního vozidla značky Škoda Octavia, u kterého poškodil levou přední část. Neznámý řidič z místa ujel, aniž by si splnil zákonem stanovenou povinnost.
Druhá nehoda se stala 10. ledna letošního roku kolem 14:50 hod. na silnici II/201 mezi obcemi Kokašice a Konstantinovy Lázně. Ve směru na Konstantinovy Lázně jel dosud neznámý řidič s blíže neustanovenou dodávkou. Při míjení se s protijedoucím autobusem přejel řidič dodávky částí vozidla přes střed komunikace a v důsledku toho došlo ke střetu mezi levými zpětnými zrcátky. Řidič dodávky na místě nezastavil a pokračoval v jízdě dál ve směru na Konstantinovy Lázně. Svědek střetu – řidič, který jel za autobusem – uvedl, že se mělo jednat o dodávku světlé barvy s čistícím zařízením pro mobilní toalety s nápisem Johnny servis. Vzniklou škodu na autobusu policisté odhadli na 5 000 korun.   Další nehoda, kdy se policisté s žádostí o pomoc obracejí na veřejnost, se stala 10. ledna mezi 10:30 hod. a 11:15 hod. v obci Stříbro na parkovišti u prodejny Lidl. Zatím neznámý řidič s nezjištěným vozidlem zde poškodil levou zadní část zaparkovaného osobního vozidla značky Škoda Superb. I tento viník z místa ujel.
Poslední nehoda se stala 12. ledna krátce po 17:00 hod. a průmyslovém areálu na Nové Hospodě. Naproti firmě Primark poškodil zatím neznámý řidič s nezjištěným vozidlem lampu veřejného osvětlení a z místa ujel, aniž by si splnil zákonem stanovenou povinnost.

V souvislosti s tím dopravní policisté žádají občany, kteří by mohli poskytnout informace vedoucí k řádnému prošetření uvedených nehod a k ustanovení viníků, aby se jim ozvali na tel.: 974 337 266, 974 337 251. Informace mohou sdělit také na tel.: 974 322 015 nebo na tísňovou linku 158.

por. Bc. Dagmar Jiroušková
18. 1. 2022

vytisknout  e-mailem