Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Dopravně bezpečnostní akce

PLZEŇSKÝ KRAJ - Včera, 21. září 2021, proběhla na území Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kontrolu řidičů nákladní a autobusové dopravy na dálnici D5. 

Policisté z dopravní služby se zaměřili na kontrolu dodržování všech povinností pro silniční a nákladní dopravu. Z tohoto důvodu se policisté kromě kontroly technického stavu vozidel zaměřili rovněž na dodržování bezpečnostních přestávek, kontrolu tachografů i dobu odpočinku.

Hlídky se v neposlední řadě zaměřily i na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech, ale i na problematiku spojenou s ilegální migrací, pašování drog a ilegální přepravu zbraní.

Během akce policisté zkontrolovali téměř tři desítky nákladních vozidel, z nichž 21 řidičů se dopustilo přestupkového jednání. Nejčastějších prohřeškem řidičů bylo nepoužití bezpečnostních pásů, a to v patnácti případech. Čtyři řidiči se dopustili dopravního přestupku držení telefonu nebo jiného hovorového nebo záznamového zařízení, jeden řidič se nevěnoval řízení a jeden z motoristů neměl platnou dálniční známku.

por. Bc. Ivana Jelínková, DiS.
22. září 2021

Odkazy do noveho okna

Plzeň-město

Plzeň-město 

Detailní náhled

Plzeň-město

Plzeň-město 

Detailní náhled

Plzeň-město

Plzeň-město 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem