Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Děti soutěžily o nejlepší Zebru

Také v letošním roce jsme se podíleli na celorepublikové výtvarné a literární soutěži vyhlášené Týmem silniční bezpečnosti. Nyní zná soutěž, která se uskutečnila od začátku září do 22. října, své vítěze. 

Zadáním soutěže bylo pro děti z mateřských a základních škol téma bezpečného přecházení, které soutěž propojilo s dlouholetým projektem Policie České republiky „Zebra se za Tebe nerozhlédne“.

Jednou z nejohroženějších skupin účastníků provozu jsou chodci, zejména pak děti, které dění vnímají jinak než dospělé osoby. V silničním provozu se pohybují od nejútlejšího věku. Nejprve s rodiči v kočárku, následně se starším doprovodem za ruku a v pozdějším věku jsou samy chodci. „Smyslem soutěže je preventivně působit na chodce, připomenout jim zásady správného přecházení silnice a odbourat mýtus o absolutní přednosti chodců na přechodech. Připomínat pravidla bezpečného chování je důležité nejen pro děti, ale také pro rodiče a prarodiče,“ říká Markéta Novotná, metodička dopravní výchovy Týmu silniční bezpečnosti.

V letošním ročníku se sešlo téměř 2000 dětských prací v podobě obrázků nebo literárních děl. Do práce s tématem dopravní výchovy se však nezapojily jenom samotné děti. Z výtvorů ale i doprovodných popisů je patrné, že participovali i jejich učitelé a rodinní příslušníci. „Je dobře, že se nám prostřednictvím soutěže daří šířit informaci o potřebnosti dopravní výchovy od nejútlejšího věku, a že prvním místem pro nácvik bezpečného chování v silničním provozu musí být pro děti rodina, která má zásadní roli v tom, jak se budoucí chodci, cyklisté a následně řidiči budou podílet na bezpečnosti na našich silnicích, dodává plk. Zuzana Pidrmanová, vedoucí oddělení prevence Policejního prezidia ČR.

Další podrobnosti o soutěži a jména výherců jednotlivých kategorií najdete na webových stránkách Týmu silniční bezpečnosti.

pplk. Veronika Hodačová
oddělení prevence Policejního prezidia ČR
a
Markéta Novotná
Tým silniční bezpečnosti
3. 12. 2021

Výherci_republika.jpeg

vytisknout  e-mailem