Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Další objasněná majetková trestná činnost

PLZEŇ – Policejní komisařka zahájila trestní stíhání čtyř mužů ve věku 30, 37, 37 a 40 let, které obvinila ze spáchání přečinu krádeže spáchaného ve formě spolupachatelství. Jeden z obviněných mužů se na krádežích podílel účastenstvím ve formě pomoci, kdy pachatelům při útěku z nákupního centra otevřel vstupní dveře na fotobuňku a poskytl jim vozidlo, které poté řídil, když z místa všichni odjeli i s odcizeným zbožím. 

Nejvíce protiprávního jednání majetkového charakteru mají na svědomí první dva z obviněných mužů. Ti kradli na různých místech Plzně. „Navštěvovali“ převážně nákupní centra, a to jak v otevírací, tak po zavírací době.  Odcizili přes 30 lahví alkoholu, 60 kusů balení oříšků, různé spotřební zboží a elektroniku, kdy se jednalo o 17 mobilních telefonů a 8 notebooků. V jednom případě si dokonce z nákupního centra odnesli charitativní kasičku. Tu následně poškodili a odhodili do lesního porostu. Při jedné z krádeží byli oba muži zadrženi pracovníkem ostrahy, kterého poté fyzicky napadli a z místa utekli. Naštěstí ho vážně nezranili. Během tří měsíců odcizili zboží v celkové hodnotě přes 300 tisíc korun. Většinu odcizených věcí prodali a utržené peníze použili pro svou vlastní potřebu.

Díky operativní činnosti, osobní a místní znalosti a na základě zajištěných a vyhodnocených stop, se podařilo muže vypátrat a usvědčit. V oblasti majetkové trestné činnosti se nejedná o žádné nováčky. Tři z nich byli již v minulosti za majetkovou trestnou činnost pravomocně odsouzeni. V současné době jsou dva z obviněných mužů stíháni vazebně, ostatní na svobodě.

por. Michaela Raindlová
10. října 2023

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem