Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Choval se agresivně a psal vulgární výrazy na autobusovou zastávku

PLZEŇ - Policisté zahájili trestní stíhání 44letého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu výtržnictví a přečinu poškození cizí věci. 

Policejní komisař zahájil trestní stíhání 44letého muže, kterého obvinil ze spáchání přečinu výtržnictví a přečinu poškození cizí věci. Obviněný muž navštívil poslední lednový den jednu pobočku pošty v Plzni a choval se velmi agresivně. Na ostatní zákazníky házel letáky, propisky a dokonce i odpadkové koše. Několik osob, které se mu snažily v jednání zabránit, dokonce napadl fyzicky. Agresor následně z místa odešel. Díky skvělé operativní činnosti a na základě vyhodnocených kamerových záznamů se pachatele podařilo během krátké chvíle vypátrat. 

Měsíc po incidentu se pachatel rozhodl v protiprávním jednání pokračovat. Začátkem března 2022 posprejoval vulgárními nápisy autobusovou zastávku, stěnu mostní betonové konstrukce a protihlukovou stěnu. V rámci běžného výkonu služby byl při svém jednání zadržen právě projíždějící hlídkou policistů. Poškozeným subjektům způsobil muž škodu přes 27 tisíc korun. 

Výtržník je stíhaný na svobodě. Vzhledem k tomu, že se jedná o recidivistu, hrozí mu v případě prokázání viny až tři roky odnětí svobody. 

nprap. Michaela Raindlová
14. července 2022

vytisknout  e-mailem