Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Bezpečnostní pásy a zádržné systémy

PLZEŇSKÝ KRAJ – Dopravně bezpečnostní akce proběhne na našem území již v tomto týdnu.  

     Policisté v rámci Plzeňského kraje realizují v době od 9. do 15. září letošního roku dopravně bezpečnostní akci, která je zaměřena na dodržování používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů.
     Dopravní policisté společně s kolegy z pořádkové policie z celého Plzeňského kraje se zejména zaměří nejen na povinnost řidiče používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, ale hlídky se zaměří i na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených vozidlech.
      Povinnost dodržovat bezpečnostní pásy nemají jen řidiči. Poutat se musí i spolujezdci. Pokud spolujezdec na zadním sedadle není připoután, může smrtelně zranit cestující na předních sedadlech. Pás by měl být upevněn přes rameno a hruď, rozhodně ne přes krk. Pod pásy nepatří tvrdé a ostré předměty, jelikož při kolizi by vám mohly způsobit velmi vážná zranění. Pásy mohou značně zmírnit následky dopravní nehody.
     Policisté se v těchto dnech budou zaměřovat i poutání dětí do zádržných systémů. Nezapomínejte na své děti a opatřete jim vhodnou autosedačku pro plnou funkčnost bezpečnostních pásů. Dopravně bezpečnostní akce bude realizovaná za účasti Policie ČR a BESIPU. Uvedené dopravně bezpečnostní akce se na několika stanovištích  zúčastní i policisté z preventivně informačního oddělení, kteří řádně připoutaným řidičům, předají malou pozornost ve formě polstru na bezpečnostní pás či policejní klíčenky. 
 
nprap. Ivana Telekešová, DiS.

 

vytisknout  e-mailem