Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Bezpečné chování chodců a cyklistů

HRADECKO – Cyklisté a chodci měli ze setkání s policií radost  

V průběhu dopoledne dne 27. října 2011 proběhlo i v Hradci KrálovéII. kolo preventivní kampaně „BEZPEČNÉ CHOVÁNÍ CHODCŮ a CYKLISTŮ“. Stejně tak jako policisté na Náchodsku,Jičínsku, Rychnovsku a Trutnovsku i v Hradci Králové dělali policisté a pracovník oddělení BESIP radost cyklistům a chodcům. Akce v Hradci probíhala v centru města na přehledné stezce pro chodce a cyklisty.
Při preventivní akci policisté hovořili s cyklisty na téma dobré viditelnosti a s tím spojené povinné výbavě jízdního kola. Ale i o doplňkových možnostech jak zvýšit svou viditelnost, zejména za použití reflexních materiálů. Tyto totiž viditelnost zvýší až desetkrát a to až na vzdálenost 200 metrů.
Každý z oslovených dostal například reflexní proužek, zadní červené světlo na kolo, reflexní samolepku a samozřejmě i informační materiál o viditelnosti s heslem Buďte vidět! Přežijete! a cyklistické desatero. Partnerem při výrobě a distribuci reflexních proužků je rovněž Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra.
Oslovení účastníci silničního provozu, byli nejprve zaskočeni a překvapeni, však od pracovníka BESIPU a policistů odjížděli nadšení a spokojení.

Fotogalerie ke zhlédnutí zde...

Reportáž z akce na Českém rozhlasu Hradec Králové k poslechu zde...

Více informací o krajské kampani naleznete zde...

Reportáž Regionální Televizní agentury z akce zde...

Více preventivních informací o bezpečnosti v silničním provozu neleznete na www.ibesip.cz

nprap. Jan Čížkovský
27. října 2011
foto PČR
 

vytisknout  e-mailem