Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Šest dní na svobodě

RYCHNOVSKO – Po propuštění z výkonu trestu skončil po týdnu ve vazbě. 

V úterý 21.5.2024 vnikl 32letý muž do rodinného domu na Rychnovsku. Nalezeným kamenem měl rozbít skleněnou výplň u okna a tím si měl zjednat přístup do domu. Vevnitř vše prohledal a nalezl finanční hotovost ve výši 125 Euro a mobilní telefon, které si chtěl ponechat. 

V tu chvíli ho však překvapil majitel domu, který přivolal policejní hlídku, a muže na místě zdržel do jejího příjezdu. Muž byl následně policisty zadržen a tentýž den mu bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež.

K propuštění muže na svobodu nedošlo, na základě rozhodnutí soudce putoval z policejní cely do vazby. Vyřešil se mu tak problém, kde další dny složí hlavu.   Rychnovsko - vloupání do domu

Muž nebyl pro policisty neznámý, jednalo se o recidivistu s bohatou trestní minulostí. Vždyť z výkonu trestu byl propuštěn teprve před necelým týdnem, na svobodě si užil pouhých šest dní. Svým jednáním měl způsobit škodu na poškozených věcech ve výši přesahující 5 tisíc korun a v podobné výši i škodu na věcech odcizených.

Díky ducha přítomné reakci majitele domu a bleskové práci rychnovských policistů a dalších orgánů činných v trestním řízení toho mužRychnovsko - vloupání do domu prozatím víc nespáchá.

por. Ing. Karolína Macháčková
24.5.2024

Odkazy do noveho okna

Rychnovsko - vloupání do domu

Rychnovsko - vloupání do domu 

Detailní náhled

Rychnovsko - vloupání do domu

Rychnovsko - vloupání do domu 

Detailní náhled

Rychnovsko - vloupání do domu

Rychnovsko - vloupání do domu 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem