Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Cvičení s námětem barikádové situace

HRADECKO – Simulovaná situace se přiblížila té reálné. 

V úterý, 21. května 2024, se v prostorách železničního DEPA v Hradci Králové uskutečnilo cvičení, do něhož byli zapojeni policisté ze zásahové jednotky, ÚRNA (Útvar rychlého nasazení) a policisté z pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

Námětem cvičení, o němž žádný z policistů, kteří na místě zasahovali, nevěděl, byla barikádová situace s ozbrojeným nebezpečným pachatelem. Na místo byl povolán i vyjednavač, který s pachatelem komunikoval.

„Podobnými cvičeními procházejí naši policisté průběžně po celý rok a nebude tomu jinak ani v budoucnu. Cílem cvičení bylo nasimulovat v maximální míře reálné podmínky, které nám umožnily požádat o součinnost i kolegy z útvaru rychlého nasazení. Z pohledu mého předchozího působení ve funkci ředitele Služby pořádkové policie na Policejním prezidiu ČR, kde jsem byl metodickým nadřízeným zásahových jednotek, jsem rád za vysoký standard spolupráce zásahové jednotky s útvarem rychlého nasazení,“ dodává plk. Mgr. Petr Sehnoutka, ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

Poděkování za to, že jsme mohli cvičení uskutečnit, patří Správě železnic státní organizace, Centrum techniky a diagnostiky a ČD oddělení technické služby vozové Hradec Králové.

mjr. Magdaléna Vlčková
22.5.2024

Odkazy do noveho okna

Cvičení HK

Cvičení HK 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem