Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Objasnění série krádeží

JIHLAVSKO: Obviněný muž se zaměřoval na garáže a vozidla 

Jihlavští kriminalisté objasnili sérii majetkové trestné činnosti, při které se pachatel zaměřoval na vozidla a garáže. Odnášel si odtud zejména nářadí a rybářské vybavení, mezi odcizenými věcmi ale byly například i dveře. Kromě krádeže věcí vznikala majitelům škoda také poškozením. Zůstala za ním škoda za desítky tisíc korun. Kriminalistům se podařilo muže vypátrat a nyní je již pětatřicetiletý muž obviněn ze spáchání dvou trestných činů. Hrozí mu až tříletý pobyt za mřížemi.

Muže důvodně podezřelého ze spáchání trestné činnosti kriminalisté dopadli v odpoledních hodinách v Jihlavě na ulici Jana Masaryka a skončil v policejní cele. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař jeho trestní stíhání. „Pětatřicetiletý muž z Jihlavska je obviněn ze spáchání přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody,“ řekl mjr. Mgr. Jakub Pivoňka, vedoucí oddělení obecné kriminality. Jak dále dodal, jedná se o muže, který byl v minulosti již opakovaně odsouzen za různorodou trestnou činnost a odpykal si i nepodmíněné tresty odnětí svobody. V současné době je navíc proti němu vedeno trestní řízení ještě v souvislosti s jinou majetkovou trestnou činností.

Muž je obviněný z toho, že se vloupal do čtyř garáží, tří vozidel a dalších dvou objektů v Jihlavě. Krádeží se dopouštěl v období března a dubna. Do garáží se vloupal na ulicích Polenská, Mostecká a Žižkova. Při krádežích se zaměřoval na věci, u kterých předpokládal, že by se daly zpeněžit. V některých případech se mu dostat do garáže nepodařilo a odešel tak s nepořízenou. V případě vloupání do vozidel muž upřednostňoval dodávky, do kterých se dostával po rozbití okénka. Škodu způsoboval majitelům v některých případech vyšší poškozením vozidla než následnou krádeží. Z jedné dodávky si odnesl rybářské vybavení a majiteli způsobil škodu za necelých patnáct tisíc korun. Dále odcizil z přístavku jízdní kolo a z pozemku na jiném místě kabely.
Odcizené věci se muž snažil po krádeži prodat a utržené peníze používal pro svoji potřebu. Část věcí se kriminalistům podařilo vypátrat a zajistit.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. Muž je stíhán na svobodě. Za trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na tři roky.

por. Bc. Jana Kroutilová
17. května 2024

vytisknout  e-mailem