Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Jízda na koloběžce se opilé dvojici nevyplatila

PARDUBICKO – I při jízdě na elektrokoloběžce se musí dodržovat pravidla! 

V pondělí 6. května okolo 16. hodiny si pardubičtí policisté v obci Staré Hradiště během hlídkové činnosti všimli dvojice mužů, která společně na jedné elektrokoloběžce kličkovala při kraji silnice. Z toho důvodu se je policisté rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Následná kontrola odhalila, že elektrokoloběžku řídil 35letý cizinec v objetí svého 20letého krajana. Policisté u obou mužů provedli zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu, která potvrdila jejich podezření. Řidič vozidla nadýchal více než 1,7 promile alkoholu a spolujezdec ještě o jedno promile více.

Policisté oběma účastníkům zakázali další jízdu a jejich jednání oznámili příslušnému správnímu orgánu. Řidiči nyní za jízdu pod vlivem alkoholu hrozí pokuta ve výši až 25 tisíc korun. Spolujezdec se před úředníky bude zpovídat z toho, že na jednomístné koloběžce jeli ve dvou, za což mu hrozí pokuta ve výši až 5 tisíc korun.

Tímto případem chceme upozornit na to, že i na elektrokoloběžce je potřeba dodržovat pravidla, jejichž porušení může mít závažné dopady na životech, zdraví, či majetku nejen samotných jezdců na koloběžce, ale i ostatních účastníků provozu.

9. května 2024
por. Mgr. Iveta Kopecká
tisková mluvčí Policie ČR Pardubického kraje

vytisknout  e-mailem