Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

„TVOJE CESTA NAČISTO“

Praha venkov – VÝCHOD – Do projektu primární protidrogové prevence se zapojili žáci Základní školy Klecany. 

Žáci druhého stupně základní školy v Klecanech absolvovali program primární protidrogové prevence „TVOJE CESTA NAČISTO“ ve dnech 29., 30. dubna a 2., 3. května tohoto roku. 

Program vedla policejní prevetistka formou interaktivní přednášky, založené na promítání skutečného příběhu. Byl proložen soutěžní hrou a doplněn odborným výkladem policistky k vybraným pojmům trestního a přestupkového práva v tahujícího se k problematice návykových látek, jejich užívání, podávání a prodeje.  

Cílem programu bylo interaktivní formou vysvětlit trestněprávní odpovědnost v důsledku užívání návykových látek a posílit tak u dospívající mládeže právní vědomí, prohloubit diskusi o rizicích závislosti a zvýšit u žáků motivaci ke zdravému životnímu stylu a společenské odpovědnosti. Hlavní snahou bylo prostřednictvím témat svobody jednotlivce a respektování zákonů dojít k závěru, že zákony mají nezletilé a mladistvé ochránit před nebezpečími a negativními dopady.

Věříme, že předané informace žáky zaujaly a rozšíří jim obzor v dalším životě. Mnohdy právě nevědomosti vedou k problémům, kterých mohou později litovat.

prap. Veronika Borovičková 
3. května 2024  

vytisknout  e-mailem