Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Kriminalisté obvinili dva dealery drog

MLADOBOLESLAVSKO - Oba prodávali pervitin. 

Mladoboleslavským kriminalistům se podařilo dopadnou další dealery drog, 43letého a 61letého muže, kteří měli drogu prodávat na různých místech na Mladoboleslavsku. Oba se "specializovali" na prodej pervitinu a oba kriminalisté obvinili na začátku měsíce dubna. 

Mladší z mužů měl pervitin a konopí prodávat od roku 2020 až do prosince roku 2023, tedy do doby jeho zadržení a to několika svým klientům. Při domovní prohlídce bylo zajištěno několik sáčků a dóz s obsahem sušiny, připomínající rostlinu konopí a sáček se sypkou krystalickou látkou. 

Jednašedesátiletý muž měl od listopadu loňského roku až do začátku dubna roku letošního také prodávat pervitin na území Mladoboleslavska několika svým stálým klientům, a to nejméně ve stovce případů. To vše i přesto, že jen o měsíc dříve, tedy v říjnu roku 2023 dostal podmínku za stejnou trestnou činnost.

V obou případech kriminalisté zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Mladšímu z mužů hrozí až 5letý trest odnětí svobody, staršímu muži trest až 10letý.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
15. dubna 2024

vytisknout  e-mailem